- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Mediat në Serbi të “tronditura”: Biden i dërgon letër Vuçiçit, i kërkon ta njohin Kosovën

Mediat serbe kanë publikuar një artikull sot, ku ka treguar se Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një letër Presidentit të Serbisë,...

Vuçiç: Krijimi i “Shqipërisë së Madhe” është kërcënim për Serbinë dhe BE

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së ish kryeministrit Ramush Haradinaj për për formimin e “Shqipërisë së Madhe”. Mediat serbe bëjnë me dije...

Teksa Edi Rama po pajton Turqinë me Greqinë, vëllami Aleksandar Vuçiç kërcënon prapë Kosovën me luftë

Këto janë ditë të ethshme për diplomacinë gjeopolitike të Edi Ramës. Ai është dorëzanë i paqes që do të vendosë Greqia me Turqinë. Duke kuptuar...

Epidemiologu serb për vaksinat në Kosovë: Këto veprime s’mund t’i bëjë një shtet serioz

Anëtari i shoqatës serbe, epidemiologu Zoran Radovanoviç ka reaguar për hyrjen e vaksinave nga Serbia në veriun e Kosovës. Ai shprehet kritik në qëndrimin...

Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Vuçiç kërcënoi me luftë/ Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë me...

Kosova refuzon vizitën e krerëve të Serbisë

Ministria e Punëve të Jashtme ka refuzuar kërkesën e krerëve të shtetit serb për të vizituar Kosovën gjatë ditës së sotme. Siç raporton Express,Presidenti i...

Vuçiç dhe zyrtarë të tjerë serb kërkojnë leje që të vizitojnë sot Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të realizuar një vizitë në Kosovë. Një gjë...

Vuçiç: Merkel ka qenë gjithmonë e drejtë me Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjithmonë ka qenë e drejtë ndaj Serbisë, megjithëse nuk e mbështet Beogradin për...

Hoti-Vuçiçit: Koha e konflikteve ka kaluar, zgjidhje përmes dialogut

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka komentuar deklaratat e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç i cili u shpreh nëse nuk arrihet një kompromis me...

Latest news

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...

Idrizi takim me strukturat në Elbasan: Rama dhe Rilindja tradhtuan Çështjen Çame, tani i pret opozita dhe stoli i turpit të historisë

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike në qytetin e Elbasanit. Në fjalën...

Shpresa tek vaksinat, DW: Rëndohet situata e pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën 15. 210 vaksina të BioNTech&Pfizer. Autoritetet theksojnë, se situata...

Basha takim me qytetarët: Gati plani për rimbursimin e atyre që kanë kaluar COVID-in

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me disa qytetarë në Tiranë në njësinë 4. Teksa bisedoi me një qytetare që ka...
- Advertisement -