- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Pas Erdogan, edhe Vuçiç bën vaksinën kineze, ja mesazhi i parë për qytetarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u vaksinua të martën me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit. Ngjarja u transmetua në televizion, në përpjekje për t’i inkurajuar...

Vuçiç: Nëse do ta njihja Kosovën, do të merrja Çmimin Nobel

Në lidhje me pavarësinë e Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pohoi se vetëm një Serbi e dobët dhe e pasuksesshme do të ishte...

Presidenti Vuçiç: Mesazhe të këqija për serbët nga Qeveria e re e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se fakti që serbët nuk kanë marrë dy pozita ministrore në qeverinë e re të Kosovës është një...

Mediat në Serbi të “tronditura”: Biden i dërgon letër Vuçiçit, i kërkon ta njohin Kosovën

Mediat serbe kanë publikuar një artikull sot, ku ka treguar se Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden i ka dërguar një letër Presidentit të Serbisë,...

Vuçiç: Krijimi i “Shqipërisë së Madhe” është kërcënim për Serbinë dhe BE

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së ish kryeministrit Ramush Haradinaj për për formimin e “Shqipërisë së Madhe”. Mediat serbe bëjnë me dije...

Teksa Edi Rama po pajton Turqinë me Greqinë, vëllami Aleksandar Vuçiç kërcënon prapë Kosovën me luftë

Këto janë ditë të ethshme për diplomacinë gjeopolitike të Edi Ramës. Ai është dorëzanë i paqes që do të vendosë Greqia me Turqinë. Duke kuptuar...

Epidemiologu serb për vaksinat në Kosovë: Këto veprime s’mund t’i bëjë një shtet serioz

Anëtari i shoqatës serbe, epidemiologu Zoran Radovanoviç ka reaguar për hyrjen e vaksinave nga Serbia në veriun e Kosovës. Ai shprehet kritik në qëndrimin...

Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Vuçiç kërcënoi me luftë/ Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë me...

Kosova refuzon vizitën e krerëve të Serbisë

Ministria e Punëve të Jashtme ka refuzuar kërkesën e krerëve të shtetit serb për të vizituar Kosovën gjatë ditës së sotme. Siç raporton Express,Presidenti i...

Latest news

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...
- Advertisement -