- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Vuçiç paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Vuçiç kërcënoi me luftë/ Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë me...

Kosova refuzon vizitën e krerëve të Serbisë

Ministria e Punëve të Jashtme ka refuzuar kërkesën e krerëve të shtetit serb për të vizituar Kosovën gjatë ditës së sotme. Siç raporton Express,Presidenti i...

Vuçiç dhe zyrtarë të tjerë serb kërkojnë leje që të vizitojnë sot Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të realizuar një vizitë në Kosovë. Një gjë...

Vuçiç: Merkel ka qenë gjithmonë e drejtë me Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjithmonë ka qenë e drejtë ndaj Serbisë, megjithëse nuk e mbështet Beogradin për...

Hoti-Vuçiçit: Koha e konflikteve ka kaluar, zgjidhje përmes dialogut

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka komentuar deklaratat e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç i cili u shpreh nëse nuk arrihet një kompromis me...

Deklaratat e Vuçiç, reagon NATO: Mbështesim dialogun mes Serbisë dhe Kosovës

Zyrtarë të NATO-s nuk pranuan të komentojnë deklaratat e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i cili tha se në Kosovë mund të ketë konflikt...

Vuçiç: Kërkesat për njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë janë të pakuptimta

Kërkesat për njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë janë të pakuptimta, ka deklaruar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas takimit të Qeverisë së...

Bosnja, Kroacia dhe Serbia me shifra të larta të të infektuarve me koronavirus

Në Bosnje dhe Hercegovinë, janë raportuar 1,586 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa 36 persona kanë vdekur. Në Federatën e...

Njohja reciproke Kosovë-Serbi/ Vuçiç: Shqiptarët po mashtrohen, nuk do ua plotësojmë ëndrrat

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se shqiptarët po mashtrohen nëse presin që ëndrrat e tyre të bëhen realitet, pasi Serbia nuk do...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -