- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Vuçiç: Jam gati të luftoj për sovranitetin e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm për të luftuar për, sovranitetin dhe autonominë e Serbisë, pavarësisht çmimit. Vuçiç theksoi se...

Vuçiç e pranon: Duhet të gjejmë zgjidhje për Kosovën

Pas marrjes së detyrës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçi duket se ka ndryshuar qasje rreth Kosovës. Në një intervistë për TV Pink Vuçiç ka...

Presidenti serb: Me shqiptarët na duhet një marrëveshje paqeje për 200 vjet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se pengesa më e madhe në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian është “gjetja e një zgjidhjeje për...

Fati i Ismail Morinës, Vuçiç: Nuk negocioj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç reagon duke theksuar se Serbia nuk do të negocioj për rastin  e Morinës, sepse nuk negocion për rastet e...

Çfarë do të ndryshoj  për Serbët dhe fqinjët Presidenti i Serbisë z.Vuçiç!?

Nga Refik Hasani Mbajtja e zgjedhjeve presidenciale në Serbi dje është pritur nga shumë qarqe jo vetëm në hapsirat ish-Jugosllave e Ballkan por edhe më ...

Aleksandër Vuçiç kandidat për president, lë postin e kryeministrit

Kryesia e Partisë Serbe (SNS) njoftoi dje se kandidat i kësaj partie për president të Serbisë do të jetë Aleksandar Vuçiç i cili aktualisht...

Nuk ka marrëveshje/ DW: Takimi Kosovë- Serbi, tmerrësisht i keq

Raundi i fundit i dialogut mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë dështoi në tërësi. Atmosfera përshkruhet si shumë e keqe. Delegacionet e Kosovës dhe...

Zbuten tensionet/ Presidenti i Serbisë: Duam paqe me Kosovën

“Duam paqe me Kosovën dhe nuk do të jemi ne të parët që ta vëmë në rrezik”. Kështu është shprehur Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -