- Advertisement -

TAG

Presidenti i Serbise

Vuçiç: Jam gati të luftoj për sovranitetin e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm për të luftuar për, sovranitetin dhe autonominë e Serbisë, pavarësisht çmimit. Vuçiç theksoi se...

Vuçiç e pranon: Duhet të gjejmë zgjidhje për Kosovën

Pas marrjes së detyrës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçi duket se ka ndryshuar qasje rreth Kosovës. Në një intervistë për TV Pink Vuçiç ka...

Presidenti serb: Me shqiptarët na duhet një marrëveshje paqeje për 200 vjet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se pengesa më e madhe në rrugën e Serbisë drejt Bashkimit Evropian është “gjetja e një zgjidhjeje për...

Fati i Ismail Morinës, Vuçiç: Nuk negocioj

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç reagon duke theksuar se Serbia nuk do të negocioj për rastin  e Morinës, sepse nuk negocion për rastet e...

Çfarë do të ndryshoj  për Serbët dhe fqinjët Presidenti i Serbisë z.Vuçiç!?

Nga Refik Hasani Mbajtja e zgjedhjeve presidenciale në Serbi dje është pritur nga shumë qarqe jo vetëm në hapsirat ish-Jugosllave e Ballkan por edhe më ...

Aleksandër Vuçiç kandidat për president, lë postin e kryeministrit

Kryesia e Partisë Serbe (SNS) njoftoi dje se kandidat i kësaj partie për president të Serbisë do të jetë Aleksandar Vuçiç i cili aktualisht...

Nuk ka marrëveshje/ DW: Takimi Kosovë- Serbi, tmerrësisht i keq

Raundi i fundit i dialogut mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë dështoi në tërësi. Atmosfera përshkruhet si shumë e keqe. Delegacionet e Kosovës dhe...

Zbuten tensionet/ Presidenti i Serbisë: Duam paqe me Kosovën

“Duam paqe me Kosovën dhe nuk do të jemi ne të parët që ta vëmë në rrezik”. Kështu është shprehur Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -