- Advertisement -

TAG

Pfizer

Shqipëria i ofroi vaksinimin e mësuesve me Sinovac, Kosova refuzon ofertën

Kosova ka refuzuar ofertën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit e saj me vaksinën kineze Sinovac. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e...

Efikasiteti i vaksinës Pfizer dhe BioNTech, publikohen të dhënat e reja: Efektshmëria e vaksinës më e ulët se raportimet e fillimit

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech thanë të enjten se vaksina e tyre për koronavirusin është rreth 91% e efektshme në parandalimin e sëmundjes, duke cituar...

Izraeli planifikon të vaksinojë me Pfizer adoleshentët pas miratimit nga FDA

Israeli planifikon që t’ua bëjë vaksinën e Pfizer Inc/BioNTech për koronavirusin fëmijëve të moshës 12-15 vjeçare. Qeveria e vendit do të nisë vaksinimin tek këto...

Raporti i studiuesve federal: Moderna dhe Pfizer-BioNTech, shumë efektive në të gjithë botën

Vaksinat e koronavirusit të  prodhuara nga Moderna dhe Pfizer-BioNTech kanë dhënë rezultate shumë efikase në parandalimin e infeksioneve të covid-19, simptomatike dhe asimptomatike në...

Themeluesi i BioNTech optimist: Pandemia do të jetë nën kontroll deri në fund të verës

Themeluesi i BioNTech flet për fundin e pandemisë së koronavirusit. Ugur Sahin është optimist se do të jetë e mundur që 70% e gjermanëve...

Alergji pas dozës së dytë të “Pfizer”, drejtori i spitalit Krumë: Infermieri u helmua, mister arsyet

Një infermier i spitalit të Krumës pak ditë më parë shfaqi probleme shëndetësore pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës “Pfizer” kundër koronavirusit...

Mos e qani Gerin, por kërkojini llogari Ogertës e Ramës

Nga Erion Dasho Sigurisht që sot në komunitetin e mjekëve shqiptarë dominon dhimbja. Një prej më të mirëve prej nesh, Dr. Geri Husi u nda sot...

Qeveria dështon prapë/ Shtyhet dërgesa e Pfizer. Kur do të vijnë mbi 15 mijë dozat e radhës?

15 mijë e 210 dozat e radhës nga Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri të martën. Lajmin e ka bërë me dije Ministria e...

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç njofton se vendi i tij ka dhuruar Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer. Vuçiç u shpreh se Serbia...

Latest news

Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me përballje konceptesh politike, por mbetet në nivelin e sulmeve...

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...
- Advertisement -