- Advertisement -

TAG

Partizani

Partizani mposht Flamurtarin dhe ngjitet në vendin e tretë (film)

Partizani ka mposhtur Flamurtarin me rezultatin 2-0, falë golave të Çinarit me penallti dhe Lorenc Trashit. Fitorja e dytë radhazi për kampionët në fuqi Për...

“Rama ik!”/ Ndeshja Skënderbeu-Partizani nis me kore kundër kryeministrit Rama

Ditën e sotme nga stadiumi "Skënderbeu" në Korçë, nuk kanë munguar as thirrjet kundër kryeministrit Edi Rama. Në nisje të sfidës mes vendasve dhe Partizanit,...

Arrihet marrëveshja me FSHF-në, “Air Albania” do të hapë dyert për një tjetër supersfidë

Pas derbit kryeqytetas mes Partizanit dhe Tiranës, stadiumin e ri, “Arena Kombëtare” do të hapë dyert për një tjetër sfidë të rëndësishme në kampionatin...

Tifozët dëmtuan stadiumin e ri në Derbi, disiplina ndëshkon Partizanin dhe Tiranën

Komisioni i disiplinës ka dhënë vendimet për sa i përket javës që lamë pas në futbollin shqiptar. Parizani është dënuar më 200.000 lekë gjobë, për...

Partizani shkarkon trajnerin Franco Lerda

Klubi i Partizanit ka vendosur të shkarkojë nga detyra trajnerin Franco Lerda. Ky vendim i klubit erdhi një ditë pas ndeshjes së luajtur mbrëmë në...

Derby i kryeqytetit/ Shpëtim Idrizi: Tirona, s’do jetë asiherë e kuqe! (film – highlights)

I pari që ka reaguar pas fitores së derby-t të kryeqytetit nga Tirana ka qenë kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi. Ai ka shkruar në rrjetin...

Derbi Partizani-Tirana do luhet në “Air Albania Stadium”

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, do luhet në “Air Albania Stadium”, tek ish-”Qemal Stafa”, i cili ka qenë historikisht shtëpia e tyre. Kampionët në fuqi...

Hedhja nga kati i 6-të e portierit të Partizanit, zbulohen prapaskenat. Debati në makinë me partneren … (e plotë)

Portieri i Partizanit, Aldo Teqja po zhvillon betejën më të rëndësishme gjatë këtyre orëve, atë me jetën e tij. Futbollisti 24-vjeçar është hedhur dje...

Dhuna në derbi, FSHF dënon Tiranën dhe fshin grupimin Ultras

Pas dhunës në derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, Komisioni Disiplinës ka dhënë vendimin, duke dënuar të dy klubet e kryeqytetiti. Komisioni i Disiplinës...

Partizani denoncon dhunën në derbi: Mund të ndodhe një tragjedi

Klubi i Futbollit Partizani ka reaguar fortë dhe ashpër mbi dhunën e shkaktuar përpara fillimit të derbit duke e konsideruar sjelljen e tifozëve të...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -