- Advertisement -

TAG

Partia Socialiste

Shkëlzen Berisha dhe Taulant Balla përballen në Gjykatë, sa para kërkon djali i ish-kryeministrit? (dokument)

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha ka paditur në gjykatë për shpifje numrin 2 ë Partisë Socialiste Taulant Balla, të cilit i kërkon...

PD publikon mesazhin: Ja si u manipulua vota në Qarkun e Elbasanit nga PS

Marash Logu, përfaqësuesi i PD në KAS, akuzoi se Partia Socialiste ka pasur në brendësi të saj persona me rekorde kriminale, të cilët sipas...

Zbardhet kërkesa për shkarkimin e Metës e firmosur nga 50 deputetë

Partia Socialiste menjëherë pas zgjedhjeve ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Socialistët pretendojnë se Presidenti Meta ka kryer shkelje...

Edi Rama e jep Partinë Socialiste me PPP te Rilindja. Ja deputetë aktualë nuk do jenë më në Kuvendin e Shqipërisë

34 deputetë të sotëm të Partisë Socialiste nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit në 4 vitet e ardhshme. Disa prej tyre nuk...

Përfundon numërimi në Elbasan/ Ja si ndahen mandatet

Partia Socialiste ka fituar në qarkun e Elbasanit me 86224 vota kundrejt Partisë Demokratike me 57878 vota, me një diferencë prej 28346 votash. Në përqindje,...

Artan Hoxha “paralajmëron” patronazhistët: Ditë të zeza do të vijnë

Teksa Partia Demokratike po rikuperon rezultatin e votave në disa bashki, një reagim ka ardhur në rrjetet sociale nga gazetari Artan Hoxha. Sipas Hoxhës duke...

BIRN: Beteja për numërimin kthehet në zvarritje, ndërsa palët akuzojnë njëra-tjetrën

Procesi i numërimit të votave të së dielës u ngadalësua derisa pothuajse ndaloi mesditën e së hënës, ndërsa kutitë e numëruara tregojnë se socialistët...

Të dhënat e fundit nga KQZ: Si radhiten partitë

Ndërsa vijon numërimi i votave thuajse në të gjithë vendit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar rezultatet e deritanishme për të gjitha forcat politike. Kështu,...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Vota e lirë si një vaksinë urgjence kundër autokracisë në Shqipëri

Kjo është një makineri e sofistikuar, e ngritur vetëm me një qëllim diabolik, shmangien apo pengimin e shprehjes së lirë të vullnetit të popullit,...

Latest news

Vonesa në aeroportin “Malpensa” në Milano, shqiptarët përplasen me policinë italiane

Shqiptarët përplasen me policinë italiane në aeroportin “Malpensa”, në Milano për shkak se kanë mbetur të bllokuar që prej mbrëmjes së djeshme. Raportohet se qytetarët...

Qytetarët nga Kosova zgjedhin bregdetin shqiptar për të pushuar, trafik i rënduar në aksin Milot-Lezhë

Qytetarët në Kosovë kanë zgjedhur të kalojnë fundjavën në bregdetin shqiptar. Mëngjesin e sotëm janë shënuar radhë ta gjata automjetesh kryesisht të ardhur nga Kosova,...

Nuk ka qetësi në Greqi, tërmeti i fuqishëm shkund vendin, shumë pranë kufirit me…

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në Nisiros në Greqi, shumë pranë kufirit me Turqinë, e cila nga...

“Dy persona refuzuan të kthehen, mbahen peng!” Rama: Të riatdhesuarit e sotëm do të karantinohen

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë në aeroporti “Nënë Tereza” pas riatdhesimit të 19 personave që ndodheshin të ngujuar në kampet në Siri. Rama...

Riatdhesohen 14 fëmijë dhe 5 gra shqiptare nga kampi i ferrit Al Hawl

Kanë mbërritur në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra shqiptarë nga kampi i ferrit Al Hawl. Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat në...
- Advertisement -