- Advertisement -

TAG

Partia Socialiste

Zbardhet propozimi i opozitës, sjell në tryezë amendamentin për hapjen 100% të listave

Opozita e bashkuar ka zbardhur amendamentin për hapjen 100 % të listave të kandidatëve, që do të propozojë në mbledhjen e Këshillit Politik që...

Dje u konfirmuan listat e hapura nga PS-ja, por si i kundërshtonte Gjiknuri një muaj më parë

Partia Socialiste doli pro listave të hapura. Ditën e djeshme, në një seancë të beftë, Komisioni i Ligjeve me një votim të dyshimtë ka...

Basha plas bombën: Edi Rama me propozoi ti kryeministër, unë president, vetëm të heqim koalicionet

Kryedemokrati Lulzim Basha doli menjëherë në konferencë pasi Partia Socialiste u deklarua e gatshme të plotësojë kërkesën e opozitës parlamentare për hapjen e listave. Në...

Rama: Hapja e listave ndalon koalicionet parazgjedhore, opozita s’mund të ketë gjithçka

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me hapjen e listave ndalohen koalicionet parazgjedhore. Ndër të tjera, ai thekson se marrëveshja e 5 qershorit është realizuar...

Rama luan gurët e fundit. Gati ndryshimet në qeveri

Edi Rama duket se po bëhet gati për një operacion politik të ngjashëm me vitin 2016-2017, si një manovër përpara zgjedhjeve parlamentare të 2021-shit. Burime...

Arrihet marrëveshja për reformën zgjedhore. Ja dokumenti (faksimilja)

Opozita e Bashkuar ka arritur marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Dokumenti përfundimtar (fotoja) është firmosur nga opozita dhe Partia Socialiste. Marrëveshja është garantuar nga amerikanët, Bashkimi...

Ish-ministri socialist: Kongresi një teatër familjar, PS një parti pa rregull dhe garë

Ish-ministri socialist, Marko Bello, duke komentuar Kongresin treditor të Partisë Socialiste deklaron se Kongresi ishte një teatër familjar, gjë që sipas tij nuk ka...

Reformimi, anëtarët e PS i prishin Kongresin Edi Ramës, kërkojnë ndryshime në statut (dokument)

8 anetarë i janë drejtuar kongresit të Partisë Socialiste me një kërkesë me anë të së cilës kërkohet reformimi i programit dhe statuti i...

Lubonja: Dy historitë e Edit që rrëzojnë Shqipërinë e gënjeshtërt të Ramës

Analisti i njohur Fatos Lubonja, në një shkrim të botuar në gazetën Panorama, ka "pikturuar" Edi Ramën përballë gazetarëve. Dhe Lubonjës i kanë mjaftuar dy...

Balla me delegacionin e BE: PS kërkon zgjedhje të parakohshme

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla pasditen e kësaj të marte është takuar me përfaqësuesit e delegacionit  të larte të BE. Numri...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...
- Advertisement -