- Advertisement -

TAG

OSHEE

OSHEE bën njoftimin zyrtar: Qytetet, Peshkopi, Kukës, Krume pa energji elektrike

Kushtet e vështira klimaterike, kanë shkaktuar dhe avari në rrjetet elektrike. OSHEE, njofton se është krijuar një avari në linjën 110 kV te OST, e...

OSHEE lajmëron stakim energjie në Pogradec, kush janë zonat që preken dhe sa zgjat kufizimi

OSHEE ka njoftuar ditën e sotme se do të ketë një stakim energjie elektrike në Pogradec nesër në datë 11 mars 2021. Kjo shkëputje energjie...

Shembull frymëzues! Çela i OSHEE shkoi për vota, banorët e fusin në kabinë elektrike

Një rast dhe shembull frymëzues është denoncuar në Facebook-un e ish-kryeministrit Sali Berisha. Sipas denoncimit, Ardian Çela ka shkuar për të kërkuar vota në...

Riparime në rrjet, këto janë zonat në kryeqytet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

​Gjatë ditës së nesërme do të ketë shkëputje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën të ditur...

E hapën derën me kaçavidë, identifikohen të miturit që grabitën zyrën e OSHEE në Tiranë

Një grabitje ka ndodhur këtë të premte në zyrën e OSHEE në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Qemal Stafa, në afërsi të pazarit...

Aksident tragjik/ Humbin jetën dy punonjës së OSHEE, bien në lumin Drino (film)

Dy punonjës së OSHEE kanë humbur jetën, pasi makina me të cilën po udhëtonin ka rënë në lumin Drino në Gjirokastër. Si pasojë e temperaturave...

Përkulet shtylla në Tiranë, policia bllokon rrugën nga frika se mund të bjerë në çdo moment

Një shtyllë e energjisë elektrike në zonën e Yzberishtit në Tiranë rrezikon të bjerë duke u kthyer në një rrezik potencial për automjetet dhe...

Reshjet e borës dhe shiut në Korçë, çfarë duhet të dini nëse udhëtoni drejt juglindjes

Në qarkun e Korçës, gjatë gjithë natës ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar, dhe në lartësitë mbi 1,300 metra ka pasur reshje dëbore,...

Moti i keq lë në terr Valbonën, terreni i vështirë nuk lejon OSHEE të rregullojë avaritë

Sot është dita e pestë që parku kombëtar i Valbonës vijon të jetë pa energji elektrike. Mësohet se nga stuhitë e forta të dëborës janë...

Një pjesë e Tiranës pa energji elektrike, OSHEE: Një subjekt privat dëmtoi rrjetin e tensionit të mesëm

OSHEE njofton se disa zona të Tiranës, një pjesë e Unazës së Madhe me rrugën "Teodor Keko”, ish-fusha e Aviacionit, zona afër Laprakës, Yzberishti...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -