- Advertisement -

TAG

organizata kriminale

Shkatërrohen tre organizata të trafikut të drogës në Itali/ Arrestohen 25 shtetas shqiptarë dhe italianë

Tre organizata kriminale të përbërë nga italianë dhe shqiptarë janë shkatërruar. Këta organizata vepronin në provincat e Chietit, Pescara dhe L’Aquila për shpërndarjen e drogës. Grupi...

Organizata kriminale “Mos e rruj K…”

Nga Andi Bejtja Të gjithë qoftet e “Bild”, ku Rilindja del tamam si një organizatë kriminale, (fatmirësisht mafiozë debilë që iu duket sikur flasin me gjyshen...

Greqi, shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës, arrestohen 10 shqiptarë

10 shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar nga policia greke pasi akuzohen se ishin pjesë e rrjetit të trafikut të drogës në Athinë. Organizata...

Policia greke sekuestron 1 ton hashash në një punishte/ Pranga 6 shtetasve shqiptar

  Policia ka gjetur dhe sekuestruar plot 1 ton hashash në një punishte në Afidnes të Greqisë. Janë vënë në pranga 6 shtetas shqiptar dhe...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -