Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqi, shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës, arrestohen 10 shqiptarë

Nga Ejona 0

10 shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar nga policia greke pasi akuzohen se ishin pjesë e rrjetit të trafikut të drogës në Athinë.

Organizata kriminale merrej me trafikun e kokainës dhe të kanabisit duke qarkulluar shuma të mëdha parash. Drejtues i organizatës është një 32 vjeçar shqiptar i cili është shpallur në kërkim.

Shqiptarët e arrestuar janë të grupmoshës 22 deri 40 vjeç. Gjatë kontrolleve në banesat e tyre, policia sekuestroi 11 gram kokainë, 56 gr kanabis, peshore elektrike, 21 celularë, 2680 Euro.

Organizimi i bandës:

Drejtuesi i bandës kriminale, 32 vjeçari shqiptar, kishte vendosur vëllanë e tij 24-vjeçar përgjegjës në Greqi për të organizuar punën, i cili kishte për detyrë furnizimin me kokainë dhe kanabis. Anëtarët e tjerë të organizatës kishin për qëllim trafikun e drogës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej