- Advertisement -

TAG

shqiptare

Atdheu vija e kuqe!

Nga Alket Veliu 106 vjet më parë bandat shoviniste greke hynë në thellësi të territorit Shqiptar si pushtues, plaçkitës dhe terroristë, duke vrarë e prerë...

Nagorno Karabakh një shenjë për shqiptarët

Nga K.A. Ndërsa luftimet vazhdojnë në Nagorno Karabakh, ne na duket sikur është në një vend të largët dhe pa ndonjë interes specifik për kombin...

Protesta shqiptare

“Shtyllat janë, drita s’ka”! Banorët protestë në Shkodër: Rruga burim aksidenti Nga Simon Shkreli Banorët e fshatit Hot i Ri në Njësinë Administrative Rrethina të Bashkisë...

Rusët paskan zbuluar… që në Kosovë dhe Bjeshkët e Namuna nuk ka patur shqiptarë!!!

shkruan Fahri Xharra … që në shekullin XV, sipas defterëve origjinalë osmanë nuk paska pasë shqiptarë në Kosovë dhe as në Shqipërinë e Veriut. Lajmin e...

Projektligji i ri/ Qeveria kërkon të kontrollojë edhe llogaritë bankare të shqiptarëve

Qeveria ka paraqitur për konsultim publik një projektligj që synon të normojë sektorin e llogarive bankare, duke krijuar një regjistër të llogarive bankare. Qëllimi i...

Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare stomatologu i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare Prof. Dok Zenel Kokomiri. Ai ka lindur në qytetin e Korçës 26 Prill 1937. Në vitin 1954 mbaroi...

Kufiri detar me Greqinë, Vasili: Rama është sot nën akuzën e tradhtisë së lartë nga shqiptarët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me debatin që po zhvillohet nga dita kur kryeministri grekm, Kyriakos Mitsotakis tha se do...

Keni mbaruar studimet dhe doni të punoni në Policinë e Shtetit? Ja kriteret dhe dokumentet që duhet të plotësoni

Policia e Shtetit ka hapur aplikimet për të gjithë ata studentë që kanë mbaruar ciklin e dytë të studimeve me mesatare mbi 8 dhe...

Nga 16 raste me koronavirus në Itali, 13 janë shqiptarë! Kërcënon guvernatori: Do bllokojmë udhëtimet

Guvernatori i Toskanës në Itali kërcënon me pezullimin e fluturimeve pas numrit të lartë të rasteve me koronavirus të imporuara. Në 24 orët e fundit...

Policia arreston dy shqiptarët, sekuestrojnë kokainë me vlerë 1 milionë euro dhe 40.000 euro

Policia italiane në qytetin e Ankonës ka bërë të mundur arrestimin e dy shqiptarëve, pasi akuzohen për trafik lëndësh narkotike dhe organizatë kriminale. I.T., 43...

Latest news

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...
- Advertisement -