- Advertisement -

TAG

Oliver Varhelyi

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Varhelyi: Të sigurohet qasje e shpejtë e vaksinave për rajonet e Ballkanit Perëndimor

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka ngritur sot shqetësimin në Këshillin Europian për qasjen e Ballkanit Perëndimor në vaksinat ndaj COVID-19. Varhelyi theksoi se...

Presidentja Osmani takohet me Varhelyi në Bruksel, zbulohen temat kryesore të diskutimit

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, është takuar sot me ushtruesen e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në Bruksel, me...

Varhelyi: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor

Komisionari evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, konfirmoi se Bashkimi Evropian po punon që vaksinat kundër sëmundjes COVID-19 të jenë të disponueshme edhe për Ballkanin...

Calavera, sabotim ndaj shefit të saj në Komisionin Evropian apo thjesht flirtimi me cubin e Ballkanit, Edi Rama?

Nga Kassandra Gazeta New Europe www.neweurope.eu Komisioni i Venecias, një organ i shquar i juristëve të Këshillit të Evropës, po merret që prej vitit të kaluar me...

Varhelyi kujton 26 nëntorin: Shtetet e BE-së u solidarizuan me Shqipërinë

Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi ka përkujtuar 1 vjetorin e tërmetit tragjik në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Twitter duke theksuar se...

PPE bën thirrje: Rama të respektojë Opinionin e Venecias për Kodin Zgjedhor

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, mbështëti Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Njësoj si Komisioneri...

Basha reagon pas deklaratës së Varhelyi: Kuvendi të presë përgjigjen e Venecias

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së Komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi, i cili tha se Kuvendi duhet të presë...

Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presin opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Në një...

Pas vizitës në Tiranë/ Një anëtar i stafit të Komisionerit të Zgjerimit, me koronavirus

Pas vizitës në Tiranë, Oliver Varhelyi, Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, ka njoftuar se një anëtar i stafit të tij ka...

Latest news

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...
- Advertisement -