- Advertisement -

TAG

Oliver Varhelyi

Calavera, sabotim ndaj shefit të saj në Komisionin Evropian apo thjesht flirtimi me cubin e Ballkanit, Edi Rama?

Nga Kassandra Gazeta New Europe www.neweurope.eu Komisioni i Venecias, një organ i shquar i juristëve të Këshillit të Evropës, po merret që prej vitit të kaluar me...

Varhelyi kujton 26 nëntorin: Shtetet e BE-së u solidarizuan me Shqipërinë

Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi ka përkujtuar 1 vjetorin e tërmetit tragjik në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Twitter duke theksuar se...

PPE bën thirrje: Rama të respektojë Opinionin e Venecias për Kodin Zgjedhor

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, mbështëti Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Njësoj si Komisioneri...

Basha reagon pas deklaratës së Varhelyi: Kuvendi të presë përgjigjen e Venecias

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së Komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi, i cili tha se Kuvendi duhet të presë...

Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presin opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Në një...

Pas vizitës në Tiranë/ Një anëtar i stafit të Komisionerit të Zgjerimit, me koronavirus

Pas vizitës në Tiranë, Oliver Varhelyi, Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, ka njoftuar se një anëtar i stafit të tij ka...

Hoti: Nëse s’ka marrëveshje Kosovë-Serbi, vazhdojmë si shtete që nuk njohin njëra-tjetrën

Kryeministri Avdullah Hoti, në konferencën e përbashkët me komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi foli për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. I...

Komisioneri Varhelyi vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka nisur ditën e sotme vizitën e tij në Shkup. Përmes një postimi në rrjetin social në...

KE-Shqipërisë: Progres në reforma, korrupsioni mbetet problem shqetësues

Komisioni i BE-së vlerëson, se Shqipëria ka përparim vendimtar drejt hapjes së negociatave. Komisioneri Várhelyi, e kushtëzoi hapjen zyrtare të negociatave të pranimit me...

Krijimi i Gjykatës Kushtetuese/ Varhelyi: Është kusht për hapjen e negociatave

Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë Oliver Varhelyi ka thënë sot gjatë fjalës së tij në konferencën për paketën e zgjerimit të BE 2020 dhe...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -