- Advertisement -

TAG

Oliver Varhelyi

Shfryhet propaganda rilindase/ Komisioneri Oliver Varhelyi e pranon: Kodi Zgjedhor mund të sjellë ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia

Gjatë konferencës së sotme për shtyp për raportin e zgjerimit, komisioneri Oliver Varhelyi ka thënë se uron që zhvillimet e djeshme politike në Shqipëri...

Asnjë surprizë, progres-raporti i KE për Shqipërinë, s’ka negociata pas shkeljes së 5 Qershorit dhe pa Gjykatë Kushtetuese

Komisioni Europian pritet të paraqesë sot planin ekonomik të investimeve sa i takon vendeve të rajoni dhe Shqipërisë. Paketa i nënshtrohet aprovimit nga Kolegji i...

Nesër Varhelyi vizitë zyrtare në Tiranë, nga takimet me liderët politikë tek drejtuesit e Vetting

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi do të vizitojë nesër Tiranën për të kryer disa takime. Ambasadori Soreca njofton se Varhelyi do të ketë...

Integrimi në BE i Ballkanit Perëndimor/ Varhelyi: Nuk ishte e lehtë të fillonim negociatat me Shqipërinë

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi së fundmi ka folur në lidhje me procesin e anëtarësimit të vendeve të kandidate në BE. Varhelyi gjithashtu...

Oliver Varhelyi: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

Komisioneri për zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka deklaruar se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE. Përmes një postimi në rrjetin social...

Varhelyi vlerëson rikthimin te Këshilli Politik: Marrëveshja e 5 qershorit të votohet shpejt

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka reaguar për vendimin e palëve politike në vend për t’u rikthyer sërish në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore. Varhelyi...

Ndalimi i koalicioneve/ Opozita e Bashkuar: S’i bindemi qeverisë, por qytetarëve

Opozita e Bashkuar ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ligjeve, që miratoi draftin e ndryshimeve Kushtetutese të opozitës së re për hapjen e...

Ja si e godet Rama në 12 nene marrëveshjen me PD, të mbështetur nga SHBA dhe BE

Nga mapo.al Kur deklaroi se do ndërhynte në kushtetutë për të ndryshuar sistemin, nga lista të hapura në lista të mbyllura, Kryeministri Rama u shpreh...

Ndryshimet kushtetuese, Varhelyi: Të miratohet marrëveshja e 5 qershorit

Komisioneri Evropian për zgjerimin dhe politikën e fqinjësisë, Oliver Varhelyi ka deklaruar se është e rëndësishme që të miratohet marrëveshja e dakordësuar më 5...

Negociatat, Varhelyi: Do të varen nga analiza e reformave

Komisioneri për zgjerimin i Bashkimi Europian, Olivér Varhelyi deklaroi se Komisioni Europian do t’i rekomandojë këtë javë Këshillit të Bashkimit Europian draftet për kornizën...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -