- Advertisement -

TAG

Oliver Varhelyi

Hani me dy porta ose moteli me orë i Yuri-t

Kur Rudina Hajdari po mundohej me 133 fjalët që zotëron të tregonte se të gjithë shqiptarët besojnë tek idetë e saj reformuese, “opozitarët” i...

“Tre netë ngujim në ambasadën amerikane”, DW: Çfarë u sakrifikua për të arritur marrëveshjen

Bashkimi Europian e vlerëson arritjen e konsensusit për reformën zgjedhore, si një hap më pranë të ardhmes europiane për Shqipërinë. Më në fund u arrit....

Varhelyi: Të mbyllet “Zgjedhorja” brenda afatit/ Basha: Duhet vullnet politik për zgjedhje të lira

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një bisedë me kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me afatet e Reformës Zgjedhore. Përmes një postimi në...

Komisioneri i Zgjerimit: Shembja e teatrit, shkatërrim i shanseve për negociata

Ditën e sotme titullari i grupit të PPE në Parlamentin Europian, Michael Gahler i ka bërë një pyetje Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi. “Shkatërrimi i...

Basha premton komisionerin europian: Pavarësisht ditëve të vështira që po kalojmë…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha menjëherë pasi ka zhvilluar një video-konferencë me Komisionerin për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi ka dalë me një...

Koronavirusi/ BE jep 30 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Europian do të japë 30 milionë euro për Ballkanin Perëndimor, si mbështetje për të "luftuar" koronavirusin. Lajmin e ka bërë me dije Komisioneri për...

Meta i përgjigjet Ramës për letrën në Bruksel: Ja çfarë i shkrova Komisionerit për Zgjerim

Presidenti Ilir Meta i përgjigjet kryeministrit Edi Rama lidhur me letrën që i ka dërguar një ditë më parë Komisionerit për Zgjerim, Oliver Varhelyi. “Ju...

Letra e Metës për Brukselin/ Reagon Presidenti: Detyrohem ta publikoj të plotë (Foto)

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas publikimit në media të një letre që ai i ka dërguar komisionerit për zgjerimin, Oliver Varhelyi, në...

Varhelyi bën paralajmërimin e fortë pasi Shqipëria mori 1.15 miliardë euro

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në bisedë me DW, vlerëson Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë të zhvilluar të hënën në Bruksel dhe shprehet me...

Mbyllet Konferenca e Donatorëve në Bruksel/ 1.15 miliardë euro për rindërtimin e Shqipërisë

Ka përfunduar Konferenca e Donatorëve në Bruksel për mbledhjen e donacioneve dhe fondeve për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Shqipëria ka arritur të...

Latest news

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...

Zoran Zaev vaksinohet sot me Sinovac

Ditën e sotme do të vaksinohet me vaksinën e prodhuar në Kinë, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në njoftimin e kryeministrisë bëhet...
- Advertisement -