- Advertisement -

TAG

Nisma Thurje

Bashkëpunimi politik i mbështetur nga Yuri Kim, Nisma Thurje përjashton Rudina Hajdarin

Ende pa u zyrtarizuar si parti politike, kalimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor, ka sjell divorcin mes Nismës Thurje dhe deputetes Rudina Hajdari. Tashmë rrugëtimi...

“Opozita” e Edi Ramës bëhet kashtë e koqe. Rudina bën parti më vete, Myslimi parti më vete, Kujtimi ka kohë që ka parti më...

“Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si kashtë e koqe. Rudina Hajdari nuk...

SPAK nis hetimet për kontratën koncesionare të Inceneratorëve

Pas kallëzimit të nismës “Thurje”, SPAK ka nisur hetimet për kontratën koncensionare të inceneratorëve. Hetimet e filluara nga SPAK kanë të bëjnë me shkeljet...

Inceneratori i Fierit/ Nisma Thurje kallëzim në SPAK: Qeveria e kompromentuar në falsifikimin e dokumenteve

Nisma Thurje ka dorëzuar në SPAK kallëzimin penal për inceneratorin e Fierit, ku akuzon qeverinë se është kompromentuar në falsifikimin e dokumenteve të pronësisë ku...

Zëri i Amerikës: Koncensioni i sterilizimit, veprimet e para nga SPAK

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme antikorrupsion, nisi sot marrjen në pyetje të një grupi personash lidhur me koncensionin e sterlizimit të pajisjeve kirurgjikale, pas...

Një video për të mos u humbur: Ku janë 160 milionë euro të tërmetit (Film)

Batuta? Arrogancë? Tallje me të pamundurit? Kërcënime për të mbyllur gojën? Apo argumenta, fakte, shifra, në dobi të ekonomisë së vendit dhe interesave të shumicës? Opinioni...

Nisma Thurje: Tirana ka ujë, por atë na e vjedhin, Bashkia asnjë interes për realitetin

Nisma Thurje ka reaguar lidhur me mungesën e ujit në kryeqytet, ku shprehen se Tirana ka ujë, por atë na e vjedhin, e pasi e...

“Më arrestoni edhe mua”, shoqëria civile proteston te Kryeministria (Live)

Shoqëria civile ka nisur protestën e radhës kundër taksës në Rrugën e Kombit. Nisma Thurje sapo ka publikuar një video që tregon momentet e grumbullimit...

Letra tronditëse e gruas: Kam frikë, burri do më vrasë…s’dua ta pësoj si Fildezi

  Pas vrasjes së gjyqtares Fildeze Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj, një tjetër grua e cila në heshtje vuan dhunën në familje, kërcënimet nga bashkëshorti.Merita...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -