Një video për të mos u humbur: Ku janë 160 milionë euro të tërmetit (Film)

Duhet të lëçisni

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Batuta? Arrogancë? Tallje me të pamundurit? Kërcënime për të mbyllur gojën?

Apo argumenta, fakte, shifra, në dobi të ekonomisë së vendit dhe interesave të shumicës?

Opinioni publik mund të zgjedhë vetë si të dojë.

Aq më tepër në këto ditë pas një tragjedie të rëndë, ku majë gërmadhave na thuhet se duhet të këndojë vetëm gjeli që i di të gjitha.

Ne të tjerët duhet të duatrokasim dhe nuk duhet të guxojmë as të shprehim frikë.

I është thënë qeverisë “së majtë” që koncesionet janë gabim, që janë mbifaturuar, që nuk e kanë ndryshuar thelbin e shërbimeve por vetëm po pasurojnë një grusht njerëzish.

I është thënë qeverisë “së majtë” që vetëm anullimi i dy prej koncesioneve të panisura siguron rreth 350 milion euro për rindërtimin e vendit.

Mbrapsht marrim vetëm batuta, tallje, sjellje bosh karagjozësh, akuza.

Për koncesionet në shëndetësi është folur shumë

Një nga mjekët që ka patur kurajon ta denoncojë një prej tyre me detaje është kthyer sërish me një video të shpërndarë në rrjetet sociale.

Ka një sugjerim për Kryeministrin “e majtë”.

I cili me siguri do vazhdojë të vrasë mendjen për të tjera gjëra, ndoshta për të sjellë Adriano Celentanon që të këndojë karaoke me ata në çadra.

/GazetaDita

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Gara për në Gjykatën Kushtetuese, KED ndalon kandidaturat e 3 gjyqtarëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ndaluar kandidaturat e tre gjyqtarëve për dy vakancat e përkohshme në GJK. U është ndaluar kandidimi Aldona Sylaj,...