- Advertisement -

TAG

Nikolla Gruevski

A do të ketë Edi Rama fundin e Nikolla Gruevskit?

Nga Arben Llalla A mund të përfundojë Edi Rama dhe Rilindja e tij si Nikola Gruevski dhe VMRO me publikimet e përgjimeve të skandaleve korruptive...

Hungari/ Arrestohet Nikolla Gruevski, Gjykata do të vendosë për ekstradimin e tij

Ish kryeministri në arrati Nikolla Gruevski sot ishte në proces gjyqësor në Budapest, ku pritet që të vendoset për ekstradimin e tij. Mediat hungareze kanë...

Parlamenti maqedonas miraton dorëheqjen e Nikolla Gruevskit nga posti i deputetit

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ia miratoi dorëheqjen nga posti i deputetit Nikolla Gruevskit, ish-kryeministrit të arratisur në Hungari. Ky i fundit e kishte njoftuar...

Gruevski replikon me Tsipras: Asnjëherë nuk ka propozuar negociata për zgjidhjen e emrit

Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në Facebook, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras se ka kërkuar zgjidhjen e çështjes së...

Shqipëria fshin regjistrimet e arratisjes së Nikolla Gruevskit

Shqipëria nuk i ka dorëzuar Maqedonisë, regjistrimet e kamerave të sigurisë në pikat kufitare lidhur me arratisjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Prokurori Publik në Maqedoni...

Gruevski u largua nga Shqipëria me makinën e ambasadës hungareze

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka dalë nga Shqipëria me makinën e ambasadës hungareze në Tiranë. Burime policore thanë se ish-kreu i qeverisë maqedonase ka...

Me kapuç dhe syze dielli, si u arratis Gruevski përmes Shqipërisë

Gazeta serbe “POLITIKA” ka zbuluar më shumë detaje sesi ka dalë nga Maqedonia ish-kryeminstri Nikolla Gruevski, i cili tashmë ndodhet në Hungari, ku ka...

Opozita hungareze: Ekstradoni Gruevskin!

Partitë opozitare hungareze i kanë bërë thirrje qeverisë që të arrestojë dhe të ekstradojë sa më shpejt ish-kryeministrin Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar...

Kërkohet nga Interpoli, ish-kryeministri i Maqedonisë kërkon azil në Hungari

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ndaj të cilit është lëshuar flet-arresti ndërkombëtar ka kërkuar azil politik në Hungari. Gruevski e ka bërë publik vetë lajmin përmes...

Apeli lë në fuqi dënimin, ish-Kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski 2 vite në burg

Gjykata e Apelit në Shkup, ka lënë në fuqi dënimin me 2 vite për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski. Gruevski u dënua për shpërdorim detyre për...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -