Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A do të ketë Edi Rama fundin e Nikolla Gruevskit?

Nga 27.al 0

Nga Arben Llalla

A mund të përfundojë Edi Rama dhe Rilindja e tij si Nikola Gruevski dhe VMRO me publikimet e përgjimeve të skandaleve korruptive dhe orgjive nëse dalin kundër ndërkombëtarëve?

Të gjitha gjasat janë të tilla. Pozicionimi i Edi Ramës kundër ndërkombëtarëve në pozicionin e kërpudhës që sa herë e fërkon rritet po e ccon atë drejt zhvillimeve të pasigurta tashmë jo vetëm për karierën e tij politike, por dhe sigurinë personale.

Përvojat ballkanike të udhëheqësve quasi autoritar na mësojnë që Edi Rama nuk është duke shkelur në shteg të panjohur, por thjesht që në fund të tij gjendet gremina.

Nëse Edi Rama me Rilindjen vazhdon të kalojë të ashtuquajturën vijë e kuqe, atëherë shqiptarët duhet të bëhen gati për të parë e dëgjuar publikimet e skandalëve të Rilindjes nga viti 2008-2019.

Ka për t’u parë ana e errët e Ramës, Rilindjes, por edhe më gjerë.

Kështu ndodh, kur gris marrëveshjet e garantuara nga ndërkombëtarët…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej