- Advertisement -

TAG

Ndragheta

Përgjimet e antimafias italiane kapin “në rrjetë” drejtorin e rëndësishëm të Veliaj

Nga Faktor.al Dosja që çoi në pranga rreth 50 persona në Itali ka në qendër të saj përgjimet e sekserit të akuzuar të Ndragheta-s, Antionio...

Ndrangheta/ Ambasadori italian: Ka përgjime të reja. Ka emra biznesmenësh të njohur dhe qeveritarësh

Dyshimi se një grup i mafies italiane të “Ndrangheta”-s ka pastruar para përmes lidhjeve me politikanë shqiptarë pritet të hetohet edhe në Shqipëri. Këtë...

Përgjimet e anti-mafias, Hoxha: Debati zgjati vetëm tre ditë, në të katërtën u sëmur Pipero

Gazetari Artan Hoxha u shpreh sonte se debati për përgjimet e anti-mafias italiane, ku përmenden edhe zyrtarë të lartë shqiptarë zgjatën vetëm tre ditë...

Gazetarja që zbardhi Ndragheta-n reagon ndaj mediave shqiptare: Shkofshi në djall që nuk jeni të lirë!

Gazetarja shqiptaro-italiane, Alba Kepi, e para që ka raportuar disa prej skandaleve më të rënda të lidhjeve të kësaj mazhorance me mafian italiane, ka...

Alba Kepi: “Princi” u përgjua edhe në vitin 2020 në Shqipëri (film)

Gazetarja italo-shqiptare, Alba Kepi tha në emisionin e Adi Krastës në Syri TV se ajo ka kontaktuar personalisht me prokurorin italian, Nicola Gratteri, i...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndragheta-s (film)

Nga Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Përgjimet e Ndrangheta-s/ Ambasadori italian: Institucionet të hetojnë të pavarur

Ambasadori italian në Shqipëri Fabrizio Bucci ka reaguar pas përgjimeve të Ndraghetës. Bucci bën apel që të gjithë të angazhohen në  luftën ndaj krimit dhe...

Zbulohet emri/ Lidhjet e Ndragheta me shefin e policisë së Tiranës që “u ble” me mish derri

Antimafia italiane gjatë përgjimit të një bisede në datë 9 gusht të vitit 2017 mes Tommaso Bruto, djalit të tij Saverio dhe Ercole D’Alessdandro,...

“Vetëm maja e ajsbergut”, Artan Hoxha: Ne shkojmë vetë te Ndragheta, ofrohemi të lajmë paratë (film)

Vendi ndodhet aktualisht në pjesën më të nxehtë të fushatës elektorale, derisa të vijnë zgjedhjet do të shohim akoma më shumë. Kështu është shprehur...

Ndragheta: Më 25 qershor fitojnë miqtë tanë të PS… (përgjimet)

Anëtarët e Ndragheta-s janë plotësisht të qartë se duke dhënë ryshfet mund të marrin çdo lloj pune në Shqipëri. Krahas ndërtimit të grataçelave përmes...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...
- Advertisement -