Gazetarja që zbardhi Ndragheta-n reagon ndaj mediave shqiptare: Shkofshi në djall që nuk jeni të lirë!

Duhet të lëçisni

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve në Berat

Këtë të enjte pritet që fushata e vaksinimit të fillojë dhe në Berat. Raportohet se vaksinimi do të bëhet në hollin e Pallatit të Kulturës...

Atentati mafioz në mes të Tiranës, kush është i famshmi Behar Sofia

Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati mafioz që iu bë sot në mes të Tiranës një 65-vjeçari nga Berati, i cili mbeti...

Basha takim me biznesin në Durrës: Individë të kualifikuar janë detyruar të largohen

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka vijuar edhe ditën e sotme takimet me qytetarë, biznese, familjare, duke u njohur nga afër me sfidat e...

U ekzekutua në mes të Tiranës, policia jep informacionin zyrtar: Pika kontrolli në të gjitha akset

Policia e Tiranës ka informuar zyrtarisht për atentatin e ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku mbeti i vrarë shtetasi Behar Sofia, 65 vjeç. Sipas...

Gazetarja shqiptaro-italiane, Alba Kepi, e para që ka raportuar disa prej skandaleve më të rënda të lidhjeve të kësaj mazhorance me mafian italiane, ka reaguar ndaj mediave në Shqipëri që jo vetëm po heshtin, por edhe po bën avokatinë në disa rasteve të këtyre aferave tronditëse.

Kepi shkruan në rrjetet sociale: “Shkofshi në djall e bashkë me paktin e djallit! Andate a lavorare!!!… aty ku është miniera e lajmeve  që nuk jeni të lirë t’i përcillni sepse jeni të përlyer!”.

Postimi i plotë i Gazetares

Lexoj “bullshit e sajesa” të kolegëve gazetarë që nuk e kanë idenë se ç’është mafia! E PYES: Si kanë kurajo të flasin për diçka që nuk dinë e s’kanë lexuar. Kaq i fortë është deliri i madhështisë apo është “pakti me djallin” që i shtyn të flasin e të shkruajnë KUTURU.

E fatkeqësisht janë ata më të “dekoruarit” e më të ekspozuarit televizisht. Profesionalizmi e besueshmëria fitohet me paanësi e tregohet me atë çka sjellë mbi tavolinën e punës e jo me hamendësimet e miqve shqiptare…

Unë jam person e gazetare e lirë, e ju ftoj të ndiqni materialet investigative të Ora Neës, e cila ishte media e parë që përcolli skandalin me prova të dokumentuara që në orën 7.00 të mëngjesit të ekzekutimit të operacionit. E deri më sot me gjithë punën kolosale që po bëj prej ditësh, nuk jam intervistuar në asnjë edicion qendror lajmesh, dhe pse shoh se me punën time ndizen reflektorë të atyre që punën e investigimin duhet ta nisnin në Shqipëri, që atë mëngjes kur raportova rëndësine e këtij operacioni, e jo të “kuturizonin” investigimet e antimafias.

Po ashtu siç dokumentova skandalin “Tahiri”, që e bllokuan duke e lënë në standby për disa ditë radhazi, apo skandalin e plehrave të Tiranës me mafien e Veronës, që e bllokuan sapo nxora shumë dosje të tjera lidhur me to, apo skandalin e gomoneve që niseshin nga Shqipëria drejt Italisë, raportet ekskluzive e intervista ekskluzive me njerëzit më të mirë të drejtësisë europiane.

Të “dekoruarit” i ftoj të punojnë e të rrëfejnë se çfarë ka ndodhur në Shqipëri me miqtë e mafiozëve e medaljet t’i fitojnë pa miqtë “shqiptarë”, “kushërinjtë”, “vëllezërit”, “motrat”. NATEN të nderuar! Nuk kam më besim në asgjë! Me sinqeritetin e dashurisë së profesionit e pa delirin e madhështisë, POR veç të respektit e seriozitetit për njerëzit që kam punuar me vite për këtë operacion them: Shkofshi në djall e bashkë me paktin e djallit! Andate a lavorare!!!… aty ku është miniera e lajmeve  që nuk jeni të lirë t’i përcillni sepse jeni të përlyer!

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve në Berat

Këtë të enjte pritet që fushata e vaksinimit të fillojë dhe në Berat. Raportohet se vaksinimi do të bëhet në hollin e Pallatit të Kulturës...

Atentati mafioz në mes të Tiranës, kush është i famshmi Behar Sofia

Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati mafioz që iu bë sot në mes të Tiranës një 65-vjeçari nga Berati, i cili mbeti...

Basha takim me biznesin në Durrës: Individë të kualifikuar janë detyruar të largohen

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka vijuar edhe ditën e sotme takimet me qytetarë, biznese, familjare, duke u njohur nga afër me sfidat e...

U ekzekutua në mes të Tiranës, policia jep informacionin zyrtar: Pika kontrolli në të gjitha akset

Policia e Tiranës ka informuar zyrtarisht për atentatin e ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku mbeti i vrarë shtetasi Behar Sofia, 65 vjeç. Sipas...

Italia shton masat kundër COVID-19, shkak varianti i ri i koronavirusit

Italia nuk e ka kaluar situatën me pandeminë dhe tani i shtohen edhe variantet e reja të virusit që janë kthyer në një shqetësim...