- Advertisement -

TAG

muzeu kombetar

Tavë dheje me kërpudha për të vrarë këto ditë “as mish, as peshk”

Janë ditë të vështira, pasi në pak orë ndodhin gjëra të hatashme. Është ndërruar ora dhe i bie të flesh më pak, dita po...

Dardha, aty ku dështoi asimilimi

Dardha është një fshat turistik që i përket rrethit të Korçës. Një fshat që është themeluar nga familjet rebele gjatë kohës së Perandorisë Osmane...

Amfi-Rituali…

Nga Apostol Vaso Sot kalova nga Muzeu Kombëtar, pash shumë njerëz të pispillosur, pash shumë femra me lule në duar. Kamera ngado... Në portën e...

Rama do ndërtojë kulla te Galeria e Arteve dhe Muzeu Kombëtar

Nga Ylli Manjani Asnjë çudi! Kur sharlatani i trashëgimisë historike, Edi Rama vuri atë kauçuk me drita në hyrje të kryeministrisë, pak kush foli! Priti Merkelin aty...

Cilët janë ata xhaxhat atje lart mbi Muzeun Kombëtar o babi?

Nga Edison Ypi Mozaik me gjak -Cilët janë ata xhaxhat atje lart mbi Muzeun Kombëtar o babi ? -Është pështirosje e pa shembullt estetike dhe historike, o...

U hoq libri çam nga stenda tek Muzeu Kombëtar, dorëheqje Ditmir Bushati!

Nga Indrit Vokshi U hoq libri çam nga stenda tek Muzeu Kombëtar. Me kërkesë të Ambasadës së Greqisë, po thonë. Të të luftojnë kulturalisht Greqia...

Sot i jepet lamtumira “Vallëtarit fluturues”, homazhet në Muzeun Kombëtar

Sot i jepet lamtumira e fundit "Vallëtarit Fluturues", Rexhep Çeliku, i cili u nada nga jeta një ditë më parë, në  moshën 63-vjeçare pas një sëmundje të...

Tronditet Londra, makina përplas këmbësorët pranë Muzeut Kombëtar

Një makinë ka përplasur këmbësorët në një rrugë pranë Muzeut të Historisë së Natyrës, në Londër. Nga përplasja kanë mbetur të plagosur persona të shumtë...

Për politika bashkëkohore të kujtesës

Nga Gentiana Sula *Fjala e rastit e mbajtur në sympoziumin organizuar nga AIDSSH dhe Muzeu Kombëtar, me rastin e 23 gushtit, Ditës Europiane të Viktimave...

Dorian Koçi emëruar drejtori i ri i Muzeut Kombëtar

Pas shkarkimit nga ky posti të Melsi Labit, drejtori i ri i Muzeut Kombëtar emërohet Dorian Koçi. Koçi mbante më parë vendin e zv/drejtorit të Muzeut Kombëtar...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -