- Advertisement -

TAG

Mirela Milori

Shefi i hematologjisë: Arjani nuk kishte sëmundje të tjera, u infektua me COVID-19 në punë (film)

Mjeku Arjan Pushi humbi jetën ditën e sotme, duke shënuar viktimën e parë në vend nga bluzat e bardha, për shkak të koronavirusit. I ftuar...

Vesi del me shpirtin. Dash Shehi shkon i dehur në emision (film)

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, ditën e djeshme ka qenë i ftuar në studion e gazetarës Mirela Milori në Abc News ku foli lidhur me Reformën Zgjedhore. Ajo...

Mjeku britanik për Abc News: Vetëm testimi zbulon shpejt virusin. Me vaksinën hapen kufijtë (film)

Kur të shpiket vaksina dhe kur të ketë nivele të ulëta të virusit, duhen hapur kufijtë, sepse atëherë njerëzit do të jenë të testuar...

Shpëtim Idrizi: Pse nuk e dimë se kush është “Këshilli Teknik i Ekspertëve” (film)

Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet në një intervistë me Mirela Milorin tha se qeveria ka treguar papërgjegjshmëri për të marrë...

Manastirliu: Po punojmë për të hapur laboratorin e dytë, do kemi rritje të rasteve

Në një intervistë për Abc News, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu pranoi se në ditët në vijim do të kemi një rritje të rasteve ...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan: Një nga spitalet tona do të vendoset në dispozicion. Situata mund të kalohet nga muaji qershor. (film)

Sipas drejtorit të përgjithshëm të Spitalit Amerikan, Klodian Allajbeut, masat e marra deri më tani kanë qenë efikase dhe kanë dhënë rezultat. Ai e...

Koronavirusi ka ardhur në Shqipëri, por është më i dobët? Silva Bino: Ja çfarë zbulojmë ne në laborator (film)

Silva Bino ishte e ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin për të folur për koronavirusin, në një kohë kur rreziku është shumë...

Telashet e Rilindjes/ Një tjetër kryebashkiak dyshohet si i përfshirë në vrasje (film)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi është shprehur se opozita po heton në lidhje me 12 emra të rinj kryebashkiakësh të dyshuar...

Manastirliu: Qeverinë e mandaton dhe e rrëzon populli e jo Petrit Vasili (film)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin, ka folur në lidhje me rikthimin e opozitës jashtëparlamentare në...

Tjetër skandal i Rilindjes/ Dokumenta të reja për aktivitet kriminal të anëtarëve të qeverisë (film)

Gazmend Bardhi, sekretar i përgjithshëm i Partisë Demokratike lajmëroi se selia blu disponon informacione dhe materiale që përfshijnë në aktivitet kriminal anëtarë të qeverisë....

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -