Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shefi i hematologjisë: Arjani nuk kishte sëmundje të tjera, u infektua me COVID-19 në punë (film)

Nga 27.al 0

Mjeku Arjan Pushi humbi jetën ditën e sotme, duke shënuar viktimën e parë në vend nga bluzat e bardha, për shkak të koronavirusit.

I ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin, Arben Ivanaj, shef i hematologjisë në QSUT tha se Pushi nuk kishte sëmundje të tjera.

I prekur nga ndarja nga jeta e kolegut të tij, Ivanaj tha i përlotur se janë të shokuar nga ajo që ka ndodhur, kurse kishte 15 ditë i shtruar te Infektivi dhe 48 orët e fundit ishte rënduar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej