- Advertisement -

TAG

Mike Pompeo

Prishja e Marrëveshjes së 5 qershorit nuk është faji i të gjithëve, por vetëm i Edi Ramës dhe Yuri Kim

“Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, Lulzim Bashës dhe të gjithë udhëheqësve të tjerë të gjitha angazhimet që ata kanë bërë në lidhje me...

Tensionet me Turqinë, ministri grek i Mbrojtjes takon Mike Pompeo

Ministri grek i Mbrojtjes ka zhvilluar një takim zyrtar me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Takimi është mbajtur në Vjenë të Austrisë, në një...

Ndalimi i koalicioneve/ Opozita e Bashkuar: S’i bindemi qeverisë, por qytetarëve

Opozita e Bashkuar ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ligjeve, që miratoi draftin e ndryshimeve Kushtetutese të opozitës së re për hapjen e...

Rreziku që vjen nga TikTok/ Pse këto vende po e bllokojnë aplikacionin kinez

India e ka bllokuar TikTok-un, pasi sipas saj ai dhe aplikacione të tjera kineze, të cilat gjithashtu i ka bllokuar, paraqesin një kërcënim për...

Hashim Thaçi sot përballë akuzave në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të hënën do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë...

Luftë e ftohtë/ “Covid-19 e ka origjinën nga laboratori në Wuhan”, Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e koronavirusit, duke i cilësuar ato si...

Albin Kurti, ose Kaçubeti i Revolucionit

Nga Erl Kodra Disa njerëz mendojnë vetëm në një dimension të rrafshët. Të menduarit kësisoj është i lodhshëm, i mërzitshëm dhe gati i papërballueshëm. Ata...

Albin Kurti letër Presidentit Trump dhe Pompeos për heqjen e taksës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka shkruar nga një letër presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Sekretarit amerikan të...

Meta në krah të Sekretarit Pompeo/ “Zoti e bekoftë miqësinë shqiptaro-amerikane!”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ku bashkë me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo ka marrë pjesë në mëngjesin e lutjeve, kanë ndjekur edhe...

Ambasada amerikane në Shqipëri: Kundërshtoni regjimin iranian, ata të mbajnë përgjegjësi

Ambasada amerikane në Shqipëri ka ripublikuar thirrjen e bërë nga sekretari i shtetit Mike Pompeo, në lidhje me zhvillimet e dhunshme që po zhvillohen...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -