- Advertisement -

TAG

Mero Baze

Si Mjero Çorapja e bëri vetinguese zonjën Kenta Bunga-Gafa

Nga Kastriot Myftaraj Shumë njerëz u habitën kur Kenta Bunga-Gafa, e njohur për bunga-bunga dhe gafa u bë zyrtare e lartë e Vetingut. Emrin ia...

Për ata që duan të “ripajtojnë” berishizmin me PD

Nga Mero Baze Dërmimi i Sali Berishës më 8 janar nuk qëndron tek fakti që nuk mori dot godinën. Atë dhe mund ta merrte, se...

Raporti i njeriut me hakmarrjen…

Nga Ermal Mulosmani Mero Marazi (1) Dostojevski përshkruan në një nga librat e tij raportin e njeriut me hakmarrjen. Sipas tij, (po e them me fjalët e...

Historitë interesante të Mero Bazes me OSBE-në dhe themelimi i standartit: “Zgjedhje Shqipërie”…

Nga Ermal Mulosmani Raporti i fundit i OSBE-së për zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri dhe komentet e të dyja palëve mbi të më sollën...

Gazetarët e Pushtetit!

Nga Ermal Mulosmani Një eufori e papërmbajtur, sfiduese, zhurmëmadhe ka shpërthyer në mes tellallëve të pushtetit pas fitores së shpallur të Partisë Socialiste. Përkundër fjalëve...

Intelektuali Antiopozitar Mero Baze

Nga Ermal Mulosmani Prej në fillim më duhet të bëj një sqarim. Titulli që kisha në kokë përpara se ta nisja këtë shkrim ishte “Përballë...

Në lidhje me “mashtrimin” që paskam bërë dje”

Në vëmendje të gazetës "TemA" dhe jo vetëm. Nga Ylli Manjani Dje, pasi fola rastësisht me tim atë më tha në tekst se po kthehej nga...

Mero Baze, dashnor i pederastisë politike me Edi Ramën

Nga Arben Llalla Në qoftë se në politikën shqiptare dëshiron të dish, kur i ke punët mirë, mjafton të lexosh Mero Bazen. Po të sulmoi...

Për Mero Bazen, tropojanët dhe PD-në

Nga Ermal Mulosmani Një artikull i Mero Bazes, dje, më bëri të reflektoj. Dhe jo për thelbin e tij të dukshëm. Por, kryesisht për helmin nëntekstual, urrejtjen...

Zbulohet komploti/ Ja përse Edi Rama, Rudina Hajdari dhe Mero Baze nuk lejojnë t’i jepet mandati i deputetit Kujtim Gjuzit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk po dëgjon t’i japë mandatin e deputetit Kujtim Gjuzit, kryetarit të Partisë Konservatore, i mirënjohur si pellazg. Madje, sekretari...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -