- Advertisement -

TAG

mediat

Manjani: Qenka mbledhur Konferenca e Kazanëve, kodi i veshjes, çitjane që të dukesh sa më i shëmtuar

Në ditën ndërkombëtare të medias, kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në konferencën e zhvilluar me komisionerin e Zgjerimit, Johannes Hahn. Ish-ministri Ylli Manjani ka...

Mediat serbe: Ismail Morina do të përgjigjet në vendin tonë

“Ismail Morina, njeriu që lëshoi ​​dronin në ndeshjen midis Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd, do të jap llogari në vendin tonë” kështu e ka...

Protestuesit e Zharrëzës/ Rexhep Meidani: E papranueshme dhe jo njerëzore

Ish presidenti Rexhep Meidani ka reaguar lidhur me protestuestën e banorëve të Zharrëz të cilën e quan çnjerëzore dhe të papranueshme situatën teksa kritikon...

Komunikimi i javës/ Rama për kanabisin: U mboll më shumë por u prodhua më pak

Kryeministri Edi Rama kaloi këtë fundjavë në skaner raportin e Guardia de Finanza. Në “komunikimin javor” në rrjetet sociale, Rama thotë se shifrat e këtij...

Mesila Doda: Na kurseni tmerret

Ligjvënësja ka reaguar pas lajmeve të tmerrshme të kronikës të këtyre ditëve ku flitet për vrasje dhe përdhunime të miturish. Ajo kujton etikën që...

13 të vdekur dhe 6 të plagosur pas zjarrit në një lokal në Franë

Të paktën 13 të vdekur dhe 6 të plagosur është bilanci i një zjarri të madh që shpërtheu mbrëmjen e së premtes dhe mëngjesin...

PD i thotë jo propozimit të Nuland për reformën në drejtësi

Grupi parlamentar i PD-së, pritet të mblidhet në orën 12:00, ku deputetët do të njihen me përgjigjen zyrtare lidhur me propozimin amerikan për reformën...

Për trekëndëshin në politikë, dashuri e pasion

Nga Lorenc Vangjeli Nëse do të ishin kulme, të tre së bashku do të formonin një trekëndësh. Edhe pse pa ndonjë lidhje të dukshme me...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -