Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çelja e negociatave/ Soreca: Ligji për median, një çështje e rëndësishme për BE-në

Nga Ejona 0

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, në një komunikim për mediat ka komentuar hapjen e negociatave dhe kushtet që duhet të plotësojë vendi ynë.

Soreca thekson se ligji për median është një çështje shumë e rëndësishme për BE-në.

“Puna duhet të vazhdojë për të gjitha gjërat që janë përmendur në dokumentin e këshillit. Duhet bërë punë për ndyshimin e ligjit për median. Kjo është një çështje e rëndësishme për BE-në. Puna duhet të vazhdojë për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, pakicat kombëtare etj. Këto kërkesa duhet të përmbushen para se të ulemi në konferencën ndërqeveritare”, tha Soreca.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej