- Advertisement -

TAG

mediat

Sekuestrimi i “Ora News”, reagon ashpër Sonila Meço: E disata herë që sekuestrohen mediat ku punoj, jam terrorizuar nga FNSH me armë

Gazetarja e njohur Sonila Meço ka reaguar pas vedimit të SPAK për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi, ndër to edhe “Ora News”,...

6 lajme të rreme të gazetarëve për ngjarjen e Kombinatit

Nga Kaon Serjani Lajmi i rremë Nr. 1 Pothuaj të gjitha mediat raportuan se familja Josifi kishte bërë vetëvrasje kolektive për t’u ringjallur. E vërteta: Blerta (motra...

Koronavirusi/ Mark Zuckerberg jep 100 milionë dollarë për të ndihmuar gazetarët dhe mediat

Themeluesi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se po investon 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah gazetarët në...

Çelja e negociatave/ Soreca: Ligji për median, një çështje e rëndësishme për BE-në

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, në një komunikim për mediat ka komentuar hapjen e negociatave dhe kushtet që duhet të plotësojë vendi ynë. Soreca...

Masat e rrepta/ Rama: Mjetet e mediave vizive do marrin leje te Drejtoria e Policisë për të lëvizur

Kryeminsitri Edi Rama vjen nje tjetër mesazh, pas ndalimit të plotë të qarkullimit të mjeteve për 3 ditë për shkak të koronavirusit, Përmes një postimi...

“Paketa Antishpifje”/ Flutura Kusari: Kosova fitoi “betejën” me Komisionin e Pavarur të Medias

Juristja Flutura Kusari ka dhënë detaje në lidhje me qëndresën që shoqëria civile në Kosovë kanë parandaluar ndryshimet që Komisioni i Pavarur i Medias...

RAI3: Rama të nxjerr shifrat për kanabisin. Lajmet në Shqipëri kalojnë përmes “ERTV”

Televizioni italian RAI3 ka reaguar lidhur me deklaratat e Kryeministrit shqiptar Edi Rama, i cili një ditë më parë e quajti investigimin e RAI3...

VOA: Mediat shqiptare kanë probleme me etikën, më të rrezikuarit fëmijët (film)

Përfaqësues të organizatave që monitorojnë ecurinë e medias në Shqipëri, raportojnë disa probleme në lidhje me etikën, të dhënat personale dhe të drejtat themelore...

Miratohet Paketa Antishpifje/ Edi Rama vetëshpallet kryeredaktor i të gjitha mediave

Mediat shqiptare qysh nga sonte hyjnë nën censurën e qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Paketa Antishpifje u miratua pak më parë nga mazhoranca e...

Kujt i skërmitet Edi Rama?

Nga Ermal Mulosmani Qysh prej krijimit të shtetit shqiptar e deri sot, Edi Rama shënon pa dyshim Kryeministrin me fuqi më të forta ekzekutive dhe...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -