- Advertisement -

TAG

mediat

Paketa Antishpifje/ Avokati i Popullit: Nuk mund të marrë AMA kompetenca gjyqësore

Institucioni i Avokatit të Popullit, në përmbushje të misionit të tij kushtetues, atë të mbrojtjes dhe garantimit të të drejtave dhe lirive themelore të...

Edi Rama nuk heq dorë për mediat: Duan të prekin lirisht dinjitetin e të tallen me të vërtetën

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në lidhje me polemikat e shumta, që ka ndezur ligji i paketës antishpifje për mediat. Përmes një statusi në Twitter,...

Rama paralajmëron mediat: Mos na detyroni të bëjmë atë që s’ua rrok imagjinata!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar sot mediat, që të filtrojnë dhe verifikojnë informacionin. Rama tha se do të bëhet si Japonia, ku do të ndërmarrë masa...

“Mediat janë skandaloze”, Marin Mema i kthehet Ramës: Nuk jemi macja e zezë, sjellim zërin e qytetarëve

Në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, që po mbahet në Kryeministri nuk kanë munguar replikat dhe diskutimet. Kryeministri Edi Rama nuk nguroi që edhe...

Media midis Ramës dhe gazetarëve

Nga Luçiano Boçi/ Sa më shumë ngushtohet hapësira jetike e Ramës në pushtet, aq më shumë shtohet agresiviteti i tij ndaj medias kritike e gazetarëve...

“Eh o kadrinj sa stinë si kjo do kaloni akoma”, Rama reagon për protestën e studentëve

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar sërish lidhur me protestat studentëve, të cilët kërkojnë nga Qeveria dhe Ministria e Arsimit, plotësimin e kërkesave të tyre,...

Mediat greke: Ilir Meta iu vë flakën marrëdhënieve shqiptaro-greke

Vendimi i Presidentit Meta për të mos nënshkruar dekretin që autorizon qeverinë e Tiranës për të vazhduar negociatat me Greqinë është cilësuar nga mediat fqinje si...

Gara me Dukën/ Fino: Mediat po shtrembërojnë të vërtetën

Deputeti socialist Bashkim Fino, i cili kandidon përballë Armand Dukës në garën për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, ka reaguar ndaj mediave, që sipas...

Vasili: Rama i shet e i blen mediat, debati për to shfokusim nga droga dhe krimi

Petrit Vsili deklaron se Rama po e përdor median për të zhvendosur fokusin e problematikës së drogës dhe krimit. Sipas Vasilit, kreu i qeverisë nuk...

Vasili: Kryeministri që fyen mediat qahet se ato po shkelin te drejtat e njeriut…Ha ha ha

Petrit Vasili thotë se Rama ka problem vetëm me ato media që nuk po mundet t’i blejë dot. Ai shprehet se ndërsa vetë kreu i...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -