- Advertisement -

TAG

media

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks nga arresti në izolim. Apeli i tyre duhet të mbështetet jo vetëm...

Artur Zheji: Akoma jemi te abetarja e demokracisë, do rezistojmë!

Gazetari dhe analisti i njohur, Artur Zheji, ka zbritur para Parlamentin ndërsa i është bashkuar protestës së gazetarëve dhe mediave kundër paketës “anti-shpifje”. Në një...

Qeveria është rruga, e vërteta dhe jeta

Nga Klodian Tomorri Ata që besojnë se përmes ligjit të shpifjes qeveria ka synim të mbrojë të vërtetën dhe të luftojë shpifjen, mjafton t’i bëjnë vetes...

Gazetarët kundër paketës antishpifje të qeverisë

Organizatat e mediave dhe gazetarët në Shqipëri i konsiderojnë projektligjet e paketës antligjore si cënim të lirisë së shprehjes. Ato kanë paralajmëruar ndërkohë edhe...

Federatat Ndërkombëtare dhe Europiane të Gazetarëve i bëjnë thirrje parlamentit të rrëzojë dy p/ligjet mbi mediat të propozuara nga qeveria

Kryeministri shqiptar Edi Rama njoftoi se Parlamenti do të kalojë të ashtuquajturën "paketë kundër shpifjes" në 19 dhjetor. Federatat Evropiane dhe Ndërkombëtare të Gazetarëve...

Këshilli i Mediave informon KE mbi trajtimin e mediave shqiptare: Qeveria të mos kopjojë Erdoganin

Këshilli i Mediave Shqiptare ka informuar Këshillin e Evropës përsa i përket trajtimit të mediave dhe raportimit të tyre gjatë situatës së tërmeteve në...

Cila media është skandaloze?

Nga Lutfi Dervishi Media është skandaloze! Kjo është etiketa që kryeministri e ka të gati sa herë i vjen në mendje media. Kanë njerëzit panik-...

Rezoluta për ndërhyrjet e huaja, Bushati propozon amendime të reja

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka depozituar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare amendimet e tij në lidhje me projektrezolutën e propozuar nga Taulant Balla...

OSBE thirrje qeverisë shqiptare: Të rishikohet paketa ligjore për shtypin dhe median

OSBE-ja i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare të rishikojë paketën ligjore për shtypin në Shqipëri, për shkak të kufizimeve që projekt-ligji i vë lirisë...

Peter Tiede publikon raportin për Lirinë e Medias: Z. Kryeministër, a dëshiron sërish të më padisësh?

Gazetari i prestigjozes "Bild",  Peter Tiede ka publikuar në Facebook raportin për Lirinë e Medias ndërsa sfidon kryeministrin Rama, pasi ky i fundit tha...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -