- Advertisement -

TAG

media

U martuan në fshehtësi? Reagojnë për herë të parë çifti i njohur Arbenita dhe Fero

Mediat spekuluan se çifti i njohur Fero dhe Arbenita i kishin dhënë fund beqarisë së tyre në një ceremoni intime martese. Mendohet se vetëm rrethi...

Pak orë pasi Pfizer dhe BioNTech “pushtuan” mediat për vaksinën anti-Covid, Rusia bën të njëjtën deklaratë

Menjëherë pasi Pfizer ndezi një valë optimizmi në të gjithë botën duke thënë se vaksina kundër koronavirusit është 90% efektive, Rusia doli me një...

“Muzika shqiptare i bën reklamë kokainës”, gazetari: Një komb s’mund të egzistojë nëse nuk ka kulturë

Gazetari i njohur shqiptar, Alfons Zeneli ditën e sotme është shprehur se një komb nuk mund të quhet i tillë dhe nuk mund të egzistojë...

Historia e harruar e Çamërisë treguar për fëmijë dhe të rinj në italisht (film)

Është shkruar e folur shumë herë për këtë ngjarje ogurzezë të historisë së Çamërisë. Para pak kohësh në Itali janë publikuar disa video që shpjegojnë...

Qeveria kërkon t’i mbyllë gojën medias. Gjobitet me 10 milionë lekë Sonila Meço dhe Artur Zheji

Qeveria në represion ka gjetur një tjetër mekanizëm për t’i mbyllur gojën gazetarëve që nuk i shkojnë pas fijes. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur...

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit/ Ambasada Amerikane: Liria e mediave përmirëson qëndrueshmërinë sociale, politike dhe ekonomike

Ambasada e SHBA në Tiranë ditën e sotme ka kujtuar Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit duke theksuar lirinë dhe paanshmërinë e mediave. Ambasada Amerikane...

“Gazetarët pa kufij” për lirinë e medias: Rënie në Shqipëri, ngritje në Kosovë

Organizata “Gazetarët pa kufij” vlerëson se dekada e ardhshme do të jetë vendimtare për të ardhmen e gazetarisë, me pandeminë e Covid-19-tës e cila...

“Media të mos jetë jashtë vemendjes”/ Basha i bën thirrje qeverisë: Të ndihmojmë gazetarët dhe operatorët

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të mos mbajë hjashtë skembës së ndihmës mediat në këtë periudhë alarmante nga Covid-19. Ai ka deklaruar...

Koronavirusi/ Shoqata e gazetarëve bën deklaratën e fortë ndaj Ramës: Qeveria nuk lejon mjekët të flasin për mediat

DEKLARATË MBI SULMIN E FUNDIT TE KRYEMINISTRIT NDAJ MEDIAS Ne, një grup mediash, organizatash të mediash dhe organizatash për të drejtat e njeriut ngremë sot...

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks nga arresti në izolim. Apeli i tyre duhet të mbështetet jo vetëm...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -