- Advertisement -

TAG

media

Rama “leksion” për gazetarinë, e pranon: S’jam njeriu i duhur për të folur për median

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në një konferencë të organizuar nga OSBE për gazetarinë. Rama dukej se nuk ndihej i qetë në një...

U martuan në fshehtësi? Reagojnë për herë të parë çifti i njohur Arbenita dhe Fero

Mediat spekuluan se çifti i njohur Fero dhe Arbenita i kishin dhënë fund beqarisë së tyre në një ceremoni intime martese. Mendohet se vetëm rrethi...

Pak orë pasi Pfizer dhe BioNTech “pushtuan” mediat për vaksinën anti-Covid, Rusia bën të njëjtën deklaratë

Menjëherë pasi Pfizer ndezi një valë optimizmi në të gjithë botën duke thënë se vaksina kundër koronavirusit është 90% efektive, Rusia doli me një...

“Muzika shqiptare i bën reklamë kokainës”, gazetari: Një komb s’mund të egzistojë nëse nuk ka kulturë

Gazetari i njohur shqiptar, Alfons Zeneli ditën e sotme është shprehur se një komb nuk mund të quhet i tillë dhe nuk mund të egzistojë...

Historia e harruar e Çamërisë treguar për fëmijë dhe të rinj në italisht (film)

Është shkruar e folur shumë herë për këtë ngjarje ogurzezë të historisë së Çamërisë. Para pak kohësh në Itali janë publikuar disa video që shpjegojnë...

Qeveria kërkon t’i mbyllë gojën medias. Gjobitet me 10 milionë lekë Sonila Meço dhe Artur Zheji

Qeveria në represion ka gjetur një tjetër mekanizëm për t’i mbyllur gojën gazetarëve që nuk i shkojnë pas fijes. Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur...

Dita Botërore e Lirisë së Shtypit/ Ambasada Amerikane: Liria e mediave përmirëson qëndrueshmërinë sociale, politike dhe ekonomike

Ambasada e SHBA në Tiranë ditën e sotme ka kujtuar Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit duke theksuar lirinë dhe paanshmërinë e mediave. Ambasada Amerikane...

“Gazetarët pa kufij” për lirinë e medias: Rënie në Shqipëri, ngritje në Kosovë

Organizata “Gazetarët pa kufij” vlerëson se dekada e ardhshme do të jetë vendimtare për të ardhmen e gazetarisë, me pandeminë e Covid-19-tës e cila...

“Media të mos jetë jashtë vemendjes”/ Basha i bën thirrje qeverisë: Të ndihmojmë gazetarët dhe operatorët

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të mos mbajë hjashtë skembës së ndihmës mediat në këtë periudhë alarmante nga Covid-19. Ai ka deklaruar...

Koronavirusi/ Shoqata e gazetarëve bën deklaratën e fortë ndaj Ramës: Qeveria nuk lejon mjekët të flasin për mediat

DEKLARATË MBI SULMIN E FUNDIT TE KRYEMINISTRIT NDAJ MEDIAS Ne, një grup mediash, organizatash të mediash dhe organizatash për të drejtat e njeriut ngremë sot...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -