Berisha sulmon mediat e huaja: Janë të lidhura me Ramën

0
109

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka sulmuar dy medie të huaj gjatë një konference që pati pak minuta më parë me gazetarët. Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj medieve prestigjioze “Reuters” dhe “Washington Post”, të cilat e konsideruan protestën e thirrur prej tij si të dhunshme.

Berisha u shpreh se këto dy media janë të lidhura kokë e këmbë me kryeministrin Edi Rama.  Mediat e huaja nuk kanë patur përfaqësues këtu. Ka dy që janë këmbë e kokë të lidhur me Edi Ramën dhe japin lajme në kundërshtim me traditën. Cilat institucioneve ndërkombëtare iu referohesh? Reuters dhe Ëashtingon Post kanë gazetarë të lidhur me Edi Ramën. Reuters e lexoj më shumë nga të tjerat. Do e informojmë. Do i bëjmë dërgojmë dokumentat Uashington Postit. Edhe AP, do i shkruajmë”, u shpreh Berisha.

Ai madje ka deklaruar se, do t’i kontaktojë për t’u dhënë informacionet e veta në lidhje me zhvillimin e protestës në selinë blu, madje edhe “Associated Press”, të cilat kanë dënuar protestën e zhvilluar sot në PD.