- Advertisement -

TAG

Martin Camaj

Shuhet arbëreshi Regis Philbin – legjenda e televizionit amerikan

Nga Mal Berisha Regis Philbin, një legjendë e televizionit amerikan, ka ndërruar jetë dy ditë më parë. Emri i tij është shumë i njohur, jo...

Figura e Martin Camaj, Gentiana Sula: 2% e parlamentit bashkëpunëtorë të Sigurimit të Shtetit (Film)

Në Çim Peka Live, kryetarja e Autoritetit për Dosjet e Sigurimit, Gentiana Sula ka folur edhe atë që është kthyer në debatin e ditës,...

Tregtarë të rëndomtë flamujsh

Nga Andi Bushati Një debat që duhet të ishte sa kulturor po aq edhe historik, ai se dy shkrimtarë të njohur shqiptarë kanë bashkëpunuar me...

Unë e njoh Martin Camajn

Nga Erl Kodra Me Sigurimin e Shtetit, për herë të parë jam përballur në rininë time të hershme. Isha vetëm 16 vjeç, një gjimnazist që...

Refleksione mbi shpirtin poetik dhe gjuhësor shqiptar

Nga Gjergj Jozef Kola - esse 50 vjet ma parë në verë të 1969 me martesën e Erika e Martin Camajt nisi nji ditë fatlume...

Liria/ Martin Camaj ndenji një javë mbi tokë, por të vëllait nuk i dhanë vizë ta shtinte në dhè

Nga Ilir Seci Sot, 27 vjet ma parë me 12 Mars 1992, në Lenggries të Bavarisë, Gjermani, në moshën 66 vjeçare, ndrroi jetë poeti Martin Camaj....

Në Greqi ra gjëma, në Shqipëri na hapën barkun

Nga Enkel Demi Tani që zjarret në Greqi lanë pas këtë bilanc të tmerrshëm që po fryhet përditë sikur me qenë kancer, vë re që...

Kur Martin Camaj kujtonte Ernest Koliqin

Nga Martin Camaj E randë dhe e vështirë asht edhe për mue barra që po më bie të shkruej për këtë humbje shi në këtë...

Një univers i përmbledhë në pak vargje, perla e Martin Camajt

I magjishëm mbetet Martin Camaj, me vargjet që flasin për një botë përtej shkronjave. Ilir Seci ka postuar “Dy brezni” të Camajt duke e shoqëruar...

Deshta nji vashë

Një poezi dashurie nga Martin Camaj

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -