- Advertisement -

TAG

Marksi

Na duhet një Kryeministër normal, jo një Skënderbe

Nga Ermal Mulosmani Dje Kryeministri i Shqipërisë, zoti Edi Rama, mblodhi Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste në një takim mobilizues elektoral përpara fushatës së ardhshme....

Shoku Edi merr vesh nga të gjitha, porsi shoku Veri

Dikur shoku Enver i dinte të gjitha. Ai merrte vesh nga lufta e kllasave, lufta partizane, ishte fillozof si klasiku i pestë pas Marksit,...

1961/ Motrat e vëllezërit kinezë në plazhet e “Shqipërisë së lumtur socialiste”

Varfëria e mjerimi shqiptar dhe propaganda komuniste,  në objektivin e gazetarit gjerman Hari Ham Nga Robert Elsie Propaganda komuniste në Shqipërinë e varfër dhe “vëllezërit kinezë...

Partia në ballë

Nga Frrok Çupi Kuptimi më i afërt i formulimit është ky: Partinë ta kesh në ballë! Do të kalosh?, do të kërkosh punë?, do të pretendosh...

Latest news

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...
- Advertisement -