- Advertisement -

TAG

mandatet

Shpëtim Idrizi: Me votimin e 30 Korrikut, Rama shkeli dhe po ndryshon gjithçka. A e di njeri si do të numërohen mandatet? (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi në një intervistë për emisionin “Provokacija” në ABC News është shprehur se ndryshimet kushtuese ishin ilegjitime dhe në mënyrë...

Opozita/ Me një kokërr vezë i shpëtoi mandatet

Nuk arritën dot në nivelin e studentëve, por u vunë në rresht dhe shkuan në Kuvend të dialogojnë. Me radhë Luli, doktori, Tritani, Fatmir...

Të rrojnë sa malet studentët, se na shpëtuan mandatet!

Duhej gjetur një mënyrë që të kapërcehej kriza, se pavarësisht përbetimeve për djegien e mandateve, u zgjat shumë kjo punë. Prandaj, me rastin e...

Shpëtim Idrizi: Çështja Çame na vë përballë këtij shteti rrumpallë (film)

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për projektin opozitar të partisë që ai udhëheq, i ftuar në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën...

Shpëtim Idrizi: Na vodhën zgjedhjet, vodhën mandatet, por nuk na e vjedhin dot Çamërinë (Film)

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, kryetari Shpëtim Idrizi i e zbriti sërish partinë e tij në sheshin e...

Berisha: Të asgjësojmë mandatet! Kryemadhi: I morëm me gjak

Pas zgjedhjes së Kryeprokurores së Përkohshme Arta Marku, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje opozitës për asgjësim të mandateve, "Sqaroj cdo shqiptar se sot në...

Idrizi: Dyfishuam votat, kodi elektoral na vodhi katër mandate

"PDIU mori rreth 80 mijë vota në 25 qershor krahasuar me 36 mijë të tilla në zgjedhjet e vitit 2013. Ne na u deshën...

Doda: Ju rrëfej se si s’e kanë për gjë të na vjedhin dhe votën

Deputetja e PDIU, Mesila Doda, me anë të një postimi në Facebook shkruan se ajo që duhet me urgjencë është mënyra e llogaritjes së...

FRD s’ka ftesë nga PS, Topi: Kemi komunikim

Kryeministri Rama duket se e ka bërë një projeksion të parë për 18 qershorin dhe “71” është numri i mandateve që PS, PDIU dhe...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -