Fjalë kyçe: Lulzim Basha

OpEd / Nga 27.al -

Kur poston foto Topalli

Nga Skënder Minxhozi Jozefina Topalli e di që kryetari aktual i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka një boshllëk që e komplekson. Një nga ato boshllëqe që ka çdo politikan i…

OpEd / Nga 27.al -

Opozita në dorë të Koços e Rexhepit!

Opozita në dorë të Koços e Rexhepit! Nga Mero Baze Nuk ka fallxhor që mund t’ia dilte ta parashikonte që Partia Demokratike në vitin 2016 do t’i kishte sytë nga Koço…

OpEd / Nga 27.al -

Basha, pengesa reale e opozitës?

Nga Ben Andoni Në pak ditët e fundit, ai është faktorizuar, është anatemuar, por ka marrë edhe disa vlerësime diplomatike. Në një farë mënyre ka atë provim, bashkë me PD-në,…

Mejtime / Nga 27.al -

Sërish shiten diploma për 2500 euro

Nga Marjon Gorica Është pikërisht koha dhe momenti që të diskutohet për arsimin e lartë. Bazën e profesionalizmit për çdo të ri në këtë vend. Aq më tepër, kur kjo…

OpEd / Nga 27.al -

Sa miliona euro na kushton tuiteri i Ramës?

Nga Blendi Fevziu Mjaftoi një postim në tuiter i kryeministrit Rama që administrata shtetërore shqiptare të mësojë se ditën e hënë, në datë 25 Korrik do të jetë një ditë…

OpEd / Nga 27.al -

Çfarë fitoi PD me PO-në e drejtësisë?

Nga Blendi Fevziu Lulzim Basha i ka thënë PO reformës në drejtësi, mbi bazën e një drafti të propozuar nga ndërkombëtarët dhe të përmirësuar deri në muajin e fundit nga…