- Advertisement -

TAG

ligji i dekriminalizimit

I shpëtoi dënimit, Rama çon Valdrin Pjetrin në fushatë elektorale në Elbasan (film)

Nëpërmjet një postimi në facebook  Partia Socialiste dega Peqin trazoi ujërat teksa njoftoi se Valdrin Pjetri do të kryesojë drejtimin teknik të shtabit elektoral...

“Rrezikon 4 vite burg”/ Basha: Përpara fakteve, Agim Kajmaku nuk bën dot viktimën

Pak pas përgjigjes së kryebashkiakut të zgjedhur Agim Kajmaku për akuzat e Partisë Demokratike ka reaguar edhe kreu i kësaj partie, Lulzim Basha. Lulzim Basha...

“Agim Kajmaku po i fshihet drejtësisë greke prej disa vitesh”/ Basha: E gjithë Vora e di, e di edhe Rama (film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku i fshihet prej vitesh drejtësisë greke...

KQZ kërkon rishikimin e Ligjit të Dekriminalizimit

Komisioni Qendror Zgjedhor ka dal në një konkluzion të papritur mbi Ligjin për Dekriminalizimin.   Kryetarja e KQZ-së Lefteri Lleshi tha sot se ligji i Dekriminalizimit...

Përse Rama mbrojti Roshin?

Nga Blendi Fevziu Dorëheqja e Elvis Roshit, kreut të Bashkisë së Kavajës nuk ishte vetëm rrjedhojë e ligjit të dekriminalizimit dhe as nuk mund të...

Ministri Manjani kundër martesave gay

Dekriminalizimi, s’ka ligj që “i bën fajde” vullnetit të keq Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është shprehur qartë kundër martesave gay. Fjala është për kundërshtimin...

Dekriminalizimi dhe barbarët e rinj

Nga Ben Andoni Media dhe rrjetet sociale kanë marrë një ushqim të mirë orët e fundit për sa i përket publikimit të formularëve të vetë-deklarimit...

Paloka: Rama do të bëjë Koço Kokëdhimën Ministër Turzimi

Kryetari i grupit Parlamentar të PD-së Edi Paloka, tha sot në parlament se Edi  Rama po përgatitet ta bëjë Koço Kokëdhimën, Ministër Turizmi. Paloka...

Dekriminalizimi, PD: Të hiqet mandati i Elvis Roshit

Demokratët akuzojnë se Elvis Rroshi fshehu të kaluarën e tij PD kërkon heqjen e mandatit të Elvis Roshit si kryebashkiak i  Kavajës. Pasi Rilindja Demokratike, botoi...

Ligji që dekriminalizon kryetarët e kriminuar

Nga Arben Llalla Pas shumë presionesh nga SHBA dhe BE, Kuvendi i Shqipërisë me shtrëngim të fortë votoi përfundimisht ligjin dhe nënligjet për pastrimin në...

Latest news

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...
- Advertisement -