- Advertisement -

TAG

Kushtetutë

“Opozita” e Edi Ramës bëhet kashtë e koqe. Rudina bën parti më vete, Myslimi parti më vete, Kujtimi ka kohë që ka parti më...

“Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si kashtë e koqe. Rudina Hajdari nuk...

SPAK? What the fuck!

Nga Enkel Demi Duhej që SPAK-u të dilte në pah. Zgjedhjet e reja po afrojnë. Qeveria duhet të bëjë ndryshime në Kushtetutë që montojnë diktaturën,...

Socialistë, nuk mjafton humori juaj për të ndryshuar Kushtetutën

Nga Mustafa Nano Presidenti e ka kthyer presidencën në një zyrë me funksione të qarta në lojën politike. E ka bërë një shtojcë të opozitës....

Si do e kuptojë Rudina Hajdari, Wadephul-in!?

Nga Andi Bejtja Gjermania bëri deklaratën më të fortë të mundshme ndaj tentativës së Kryeministrit Rama për të prekur Kushtetutën, pasi për të hapur listat, por...

Ndryshimet Kushtetuese/ Vasili: Landfilli zgjodhi të vrasë veten. Ndjesë pastë!

Komisioni parlamentar i Ligjeve, ditën e sotme nëpërmjet pjesmarrjes virtuale në mbledhejn e sotme të deputetëve të mazhorancës dhe opozitës brenda Kuvendit kanë miratuar...

Eksperti ndërkombëtar për Zërin e Amerikës: Listat e hapura kërkojnë ndryshime në Kushtetutë

Përgatiti: Armand Mero Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të...

Myslim Murrizit i firojnë firmat. Dy deputetë tërhiqen nga kërkesa për ndërhyrje në Kushtetutë

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar Demokrat, deputeti Artur Roshi ka ka vendosur të tërheqë firmën së bashku me Besnik Troplinin nga kërkesa për ndërhyrje...

Një tjetër komisionere e vetting-ut kallëzohet në SPAK (dokumenti)

Sot, është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK-së. Alma Fasko është kallëzuar si e dyshuar për kryerjen e veprës penale...

Ilir Meta: Jap dorëheqjen, nëse Venecia vërteton që kam shkelur Kushtetutën (film)

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka qenë i ftuar mbrëmjen e së premtes në emisionin “Çim Peka live”’ në Syri TV. I pyetur nga gazetari...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -