- Advertisement -

TAG

Kurban Bajrami

PDIU uron të gjithë shqiptarët gëzuar Kurban Bajramin

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet, uron të gjithë besimtarët myslimanë, gëzuar festën e Kurban Bajramit. Përmes një postimi në Facebook, PDIU uron të gjithë shqiptarët gëzuar...

Sulm terrorist natën e Kurban Bajramit në Afganistan, 17 viktima

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në Afganistan pasi një bombë e vendosur në një automjet shpërtheu në provincën Logar. Shpërthimi ndodhi gjatë një...

COVID-19 “ndalon” faljen e namazit të Kurban Bajramit në Kosovë

Në Kosovë besimtarët myslimanë nuk kanë mundur të falin namazin e Kurban Bajramit në xhami për shkak të pandemisë së COVID-19. Myftiu i Kosovës Naim...

Shpëtim Idrizi uron të gjithë besimtarët myslimanë për “Kurban Bajram”: Sa më paqe dhe harmoni midis nesh

Sot është një ditë e shenjtë për të gjithë besimtarët myslimanë, pasi festojnë ditën e bekuar të "Kurban Bajramit". Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u...

Çfarë të gatuani gjatë katër ditëve të festës së Kurban Bajramit

Sot të gjithë besimtarët myslimanë i gëzohen festës së tyre të shenjtë të Kurban Bajramit. Kjo festë zgjat katër ditë dhe në secilën prej...

N’Bajram dashni plot paçi, për me e nxanë Zotin n’xhan, e me at’Dashni me u ba kurban!

Nga Fjolla Spanca* Bajrami vjen disi andrrueshëm (si vesa n’Pranverë t’Parë). Bajrami vjen si për me na e kujtue se Dashnija nuk asht aq e kollajtë;...

Ambasada amerikane uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit

Ambasada amerikane në Tiranë uron të gjithë besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ambasada e SHBA-së shprehet se kjo ditë ofron një...

Tejmbushet Sheshi Skenderbej, mijëra besimtarë myslimanë falin sot Kurban Bajramin (foto)

Mijëra besimtarë myslimanë në mbarë botën festojnë sot Kurban Bajramin. Në orët e para të mëngjesit të sotëm , besimtarët shqiptarë kanë mbushur sheshet...

Presidenti Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në një mesazh në “Facebook”, Kreu i...

Kryetari i KMSH uron festën e Kurban Bajramit: Zoti sjelltë në shtëpinë e shqiptarëve më shumë mirësi dhe dashuri (film)

Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit! në mesazhin e publikuar, Spahiu i lutet...

Latest news

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...
- Advertisement -