- Advertisement -

TAG

Kryetari i PDIU

Idrizi: Kapja e pushteteve nga Rama rrënoi ekonominë, varfëroi shqiptarët

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi ka vijuar në Durrës turin e takimeve elektorale me qytetarët. Përpara qytetarëve të shumtë dhe anëtarëve të komunitetit çam,...

Idrizi takim elektoral në Lushnje: PDIU do të çojë përpara çështjen e shqiptarëve të Çamërisë

Lushnja, sikundër edhe i gjithë vendi, vitet e fundit është varfëruar shumë, edhe pse ka një potencial bujqësor të jashtëzakonshëm. Në vijim të turit...

Idrizi-Gacek: Rama po përdor shtetin në fushatë, jemi në kufijtë e një regjimi

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi priti sot në një takim shefen e Misionit të Vëzhgimit të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit...

Idrizi pret në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut: Ndër të parët mbështetës të Çështjes Çame

Zv/kryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, u prit sot në një takim nga kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim...

Idrizi: Mandatet e PDIU do të nxjerrin në opozitë ata që tentuan ta përdorin Çështjen Çame si çakmak

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat drejtuese dhe mbështetës në qytetin e Lushnjes. Në fjalën e tij, Idrizi theksoi peshën...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

Paralajmërimi i fortë i Idrizit: Kujdes, nuk jemi në tregun e gjësë së gjallë! (film)

Kryetari i Partisë Demokratike për Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi thekson se koalicioni opozitar duhet t’i shërbejë qëllimit të përbashkët për të ardhur të...

Zgjerimi i Greqisë, Idrizi: Rama bën avokatin e qeverisë greke, veprimi është i njëanshëm (film)

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi për RTV Ora ka folur në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në hapësirën detare...

Çështja e Detit/ Shpëtim Idrizi: Dekreti nuk ka të bëjë me zgjerimin 12 milje, por caktimin e vijës bazë (film)

Shpëtim Idrizi thotë që dekreti i miratuar nga qeveria greke nuk ka të bëjë me zgjerimin nga 6 në 12 milje, por është një...

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi: U nda nga jeta një mik si Kasemi… dhimbje dhe humbje e madhe

Nga Shpëtim Idrizi Sot, u nda nga jeta një mik, një zë i lirë i medias shqiptare Presidenti i Televizionit “Fax News”, Kasem Hysenbelliu. Ndaj dhimbjen...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -