Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Duhet të lëçisni

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet z. Shpëtim Idrizi.

Siç dihet një nga objektivat e programit të Federatës Panshqiptare të Amerikës VATRA  të vendosura në Kuvendin e kësaj organizate me 31 Tetor 2020 në Bronx New York është domosdoshmeria e vënies së çështjes Çame në diskutim dhe zgjidhje ndërkombëtare.

Duke pasur parasysh këtë Kryetarin i VATRËS Z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me Z. Shpëtim Idrizi, Kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ne Shqiperi.

Gjatë këtij takimi u zhvillua një bisedë me  shume informacione nga Kryetari i VATRËS Z. Xhafo dhe Kryetari i PDIU Z. Idrizi.  Gjithashtu u diskutua prioriteti i çështjes Çame për VATRËN dhe ndihma që mund të japë VATRA  për këtë çështje nëpërmjet Degës së saj më të vjeter ne Washington DC , pretendimi i Greqisë për zgjerimin e kufirit të saj detar me Shqipërine dhe qëndrimi i prerë i VATRËS për këtë çëeshtje ku është shprehur qartë në deklaratën e saj për shtyp. Gjatë këtij takimi u diskutuan  dhe shumë çështje të tjera në lidhje me Shqipërinë, Kosovën dhe Çamerinë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...

Nuk gjetën asgjë, Bardhi përplaset me FNSH në Elbasan: Shkoni kapni bandat atje, jo këtu

Vetëm një orë përpara se Lulzim Basha të mbante mitingun përmbyllës të fushatës në Elbasan, një aksion blic i FNSH-së pasditen e sotme, pranë...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...

“Një qeveri që kanos kërkon mandat të tretë”, mediat zviceriane i kujtojnë Ramës bluzat me pozicionet e seksit kur jepte mësim te Artet

Gazeta zvicerane “Neue Zurcher Zeitung” i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri, ku është ndalur gjerë e gjatë tek zgjedhjet që do...