- Advertisement -

TAG

Shpetim Idrizi

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

Dhuna e policisë/ Shpëtim Idrizi: Edi Rama Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integritet dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka njoftuar se mbajtja e protestës në ditën kur Ministri i jashtëm grek vition Tiranën...

Ministri i jashtëm grek në Tiranë, Idrizi: Protesta jonë do të vazhdojë deri në fund (film)

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka paralajmëruar një tubim paqësor që do të mbahet ditën e sotme në orën 11:00 përpara Ministrisë...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Shpëtim Idrizi i qep gojën Panajot Barkës: Greqia të heqë Ligjin e Luftës! Nuk do dëgjojmë broçkullat e tua… (film)

Shpëtim Idrizi i ka qepur gojën publicistit grekofon Panajot Barka. Debati filloi, kur Barka tha që Shqipëria duhet të shikojë prespektivën europiane. https://www.youtube.com/watch?v=46xFcJrxosc Pjesë nga debati: Eni...

Shpëtim Idrizi nxjerr dokumentin: Nuk negociohet demilitimi i ujërave por zonat ekonomike

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Open”. Gjatë një nga ndërhyrjet e tij, Idrizi bëri publik dokumentin, ku...

Prapaskenat e darkës panagjerike në Athinë

Nga Alket Veliu Gjatë fjalës së tij në takimin e organizuar nga “The Economist” në Athinë , kryeministri Rama pohoi se “hendeqet e së shkuarës...

“Kufijtë detarë me Greqinë s’duhet të diskutohen, të hiqet ligji i luftës”/ Idrizi mesazh edhe Bashës (film)

Në një intervistë me gazetarin Endri Xhafo, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi foli për zhvillimet e fundit politike në vend. Mes të tjerash, Idrizi gjatë...

Idrizi: Rama nuk ka çfarë të prodhojë pas 21 vitesh në pushtet (film)

Për t’u dhënë përgjigje këtyre pyetjeve ishte i ftuar në A2 Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet. Lidhur me datën e zgjedhjeve...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -