- Advertisement -

TAG

Korçe

Meta valle në Korçë: Nga të kemi ty o trim, me opingë e pi rakinë (Film)

Në aktivitetet e tij publike duket sikur çdo herë e më shumë, Presidenti Meta i largohet politikës.Gjatë një vizite në Korçë mbrëmjen e djeshme...

Korçë, përfshihet nga flakët Katedralja e madhe (film)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Korçë, ku Katedralja Ringjallja e Krishtit, është përfshirë nga flakët teksa dhjetëra besimtarë ortodoksë ishin mbledhur për...

Magji dimërore në Korçë (Foto)

Duket sikur dëbora ndihet më rehat se askund tjetër në Korçë, kjo për hir të bukurisë që bardhësia i jep qytetit. Tashmë bora ka zbardhur çdo...

Festuan ndërrimin e viteve duke qëlluar me armë në ajër, arrestohen dy persona

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen se ditën e ndërrimit të viteve kanë qëlluar me armë zjarri në ajër. Policia bënë me...

Zbardhet Korça, dëborë edhe në Dibër, Librazhd e Gramsh

Ulja e temperaturave gjatë natës ka bërë që në disa qytete të vendit të ketë reshje të dendura dëbore. Qyteti i Korçës është zbardhur nga...

S’ka faj mjeku shqiptar që thotë se më lehtë mësoj gjermanishten se gegërishten, fajin e kanë gegët

Nga Ilir Seci Në lajme online lexova se “...mjeku Erald Koçiaj tregon se është kthyer pas studimeve në Rusi dhe ka filluar punë si mjek...

Çfarë fshihet pas ndërtimit të varrezave greke në Shqipëri?

Nga Xhuljo Ferzaj Dëgjova me vëmendje intervistën e ministrit të jashtëm Nikos Kotzias në televizionin shtetëror ERT, për zhvillimet më të fundit të diplomacisë greke,...

Shqipëria do ndërtojë 8000 varre të grekëve, Kotzias kërkon të zgjerojë kufirin detar

Ndërsa në Shqipëri është bërë publik vendimi i qeverisë Rama që ka miratuar ndërtimin e 8000 varreve të ushtarëve grekë në Korçë, vendi fqinj...

Korçë, pritë 39-vjeçarit në hyrje të qytetit, plagoset në këmbë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Korçës. Sipas policisë, M.Z, 39-vjeç banues në Korçë, ka marrë...

Dëbora mbulon juglindjen e Shqipërisë

Nisin reshjet intensive të dëborës në juglindje të vendit. Trashësia maksimale e borës në aksin Qafë Thanë-Pogradec dhe në aksin Korçë-Dardhë, ku ka arritur deri...

Latest news

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...
- Advertisement -