- Advertisement -

TAG

Korçe

Magji dimërore në Korçë (Foto)

Duket sikur dëbora ndihet më rehat se askund tjetër në Korçë, kjo për hir të bukurisë që bardhësia i jep qytetit. Tashmë bora ka zbardhur çdo...

Festuan ndërrimin e viteve duke qëlluar me armë në ajër, arrestohen dy persona

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona, pasi akuzohen se ditën e ndërrimit të viteve kanë qëlluar me armë zjarri në ajër. Policia bënë me...

Zbardhet Korça, dëborë edhe në Dibër, Librazhd e Gramsh

Ulja e temperaturave gjatë natës ka bërë që në disa qytete të vendit të ketë reshje të dendura dëbore. Qyteti i Korçës është zbardhur nga...

S’ka faj mjeku shqiptar që thotë se më lehtë mësoj gjermanishten se gegërishten, fajin e kanë gegët

Nga Ilir Seci Në lajme online lexova se “...mjeku Erald Koçiaj tregon se është kthyer pas studimeve në Rusi dhe ka filluar punë si mjek...

Çfarë fshihet pas ndërtimit të varrezave greke në Shqipëri?

Nga Xhuljo Ferzaj Dëgjova me vëmendje intervistën e ministrit të jashtëm Nikos Kotzias në televizionin shtetëror ERT, për zhvillimet më të fundit të diplomacisë greke,...

Shqipëria do ndërtojë 8000 varre të grekëve, Kotzias kërkon të zgjerojë kufirin detar

Ndërsa në Shqipëri është bërë publik vendimi i qeverisë Rama që ka miratuar ndërtimin e 8000 varreve të ushtarëve grekë në Korçë, vendi fqinj...

Korçë, pritë 39-vjeçarit në hyrje të qytetit, plagoset në këmbë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të qytetit të Korçës. Sipas policisë, M.Z, 39-vjeç banues në Korçë, ka marrë...

Dëbora mbulon juglindjen e Shqipërisë

Nisin reshjet intensive të dëborës në juglindje të vendit. Trashësia maksimale e borës në aksin Qafë Thanë-Pogradec dhe në aksin Korçë-Dardhë, ku ka arritur deri...

Shtëpia e Flamurit në Korçë, e gatshme të presë raste për dasma, fejesa, ditëlindje, synetlliqe

Nga Arben Skenderi   Shtëpia e Flamurit në Korçë. E sapo përfunduar, e gatshme të presë raste për dasma, fejesa, ditëlindje, synetlliqe, etj... Nën kujdesin e veçantë...

Shkrumbohet banesa në Korçë, gjendet një person i djegur

Gjatë natës, një banesë është përfshirë nga flakët në qytetin e Korçës. Policia njofton se edhe pse e pabanuar, sot gjatë kontrollit në shtëpinë e...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -