- Advertisement -

TAG

Korçe

Vizita e ministrit grek në Korçë protestë për vdekjen e lezhjanit

Shoqëria Civile ka protestuar ditën e sotme në Korçë para hotelit ku ndodhet ministri i Greqisë, Kotzias. Lidhur me vrasjen e Pëllumb Marnikollajt, i cili humbi...

U kap heroinë në autobusin e tij pezullohet shefi i hetimit Korçë

Pas sekuestrimit të 2 kg heroinë gjatë ditës së djeshme në një autobus të linjës Shqipëri-Greqi është pezulluar nga detyra Shefi i Hetimit te...

Rama-Tsipras takim në prill për marrëveshjen e Detit

Lidhur me axhendën e bisedimeve mes Bushatit dhe Kotzias në takim e dytë mes tyre në Korçë synohet t'i japet fund një mori problematikash...

Bushati e Kotzias takohen sot në Korçë 

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe homologu i tij grek Nikos Kotzias do të takohen sot në Korçë. Ky takim mes dy ministrave është...

Alpinistët i shpëtojnë mrekullisht ortekut në Korçë (Film)

Dy alpinistë kanë rrezikuar jetën gjatë një ngjitjeje në malin e Ostrovices në Korçë. Alpinistët kanë rrezikuar jetën pasi teksa ngjiteshin në mal ka rënë një...

Ja si i pushtuan grekët katundet e Korçës dhe Pogradecit në vitin 1941 (fotot)

Këto fotografi i përkasin periudhës Dhjetor 1940 - Mars 1941, atëherë kur ushtria e Greqisë pati pushtuar jugun e Shqipërisë, pasi kishte mundur ushtrinë...

Korçë/ Grabitet banesa, familjarët ishin në punë

Një banesë është grabitur ditë e sotme lagjen nr.4 të qytetit të Korçës. Mësohet se pronarët e banesës kanë qenë në punë ndersa grabitësit janë futur dhe kanë plaçkitur shtëpinë. Nuk...

Meta: Janullatos e meritonte nënshtetësinë shqiptare

Gjatë qëndrimit në qytetin e Korçës Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për Tv Korça ku ka treguar mendimin e tij për kryeministrin Edi...

Meta valle në Korçë: Nga të kemi ty o trim, me opingë e pi rakinë (Film)

Në aktivitetet e tij publike duket sikur çdo herë e më shumë, Presidenti Meta i largohet politikës.Gjatë një vizite në Korçë mbrëmjen e djeshme...

Korçë, përfshihet nga flakët Katedralja e madhe (film)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Korçë, ku Katedralja Ringjallja e Krishtit, është përfshirë nga flakët teksa dhjetëra besimtarë ortodoksë ishin mbledhur për...

Latest news

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Opera të dalë nga varësia e shtetit? Ministria “përgënjeshtron” ministren: Keqinterpretim!

Disa ditë pas kësaj deklarate të ministres së Kultures Elva Margariti, kur një debat i madh perfshiu artistët e operas të cilët e gjetën...

Kufizimet nga COVID-19/ Ja 9 vendet që mirëpresin pa kushte udhëtarët amerikanë, në krye të listës Shqipëria

Qytetarët amerikanë zotërojnë një prej pasaportave më të fuqishmë në botë por gjatë pandemisë SHBA u kufizua më shumë se çdo shtet tjetër. Shpërthimi i...

Britanikët protestojnë kundër masave kufizuese, përplasje me policinë

Në Britaninë e Madhe kanë nisur protestat kundër vendosjes së karantinës. Të paktën 15,000 qytetarë u mblodhën në sheshin Trafalgar, që mban sloganin “Ne nuk e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit 60-vjeçarja në Tiranë

Një 60-vjeçare dyshohet të jetë hedhur nga kati i pestë i pallatit ku jetonte në Tiranë. Për pasojë, gruaja  njoftohet të ketë ndërruar jetë. Ngjarja...
- Advertisement -