Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Korçë/ 3 grabitës të armatosur i grabisin shtëpinë, dhunojnë biznesmenin dhe bashkëshorten

Nga Ejona 0

3 persona të armatosur kanë grabitur shtëpinë e një biznsmeni në Çiflig të Korçës.

Autorët e armatosur kanë marrë 1.6 milonë lekë të vjetra ndërsa kanë dhunuar edhe bashkëshorten e biznesmenit.

Biznesmeni i dhunuar dhe grabitur është Nevruz Vila. Sipas burimeve personat kanë qenë të veshur me uniforma policie, dhe të armatosur, ndërsa kanë lidhur çiftin e bashkëshortëve që gjendej në banesë.

“Kisha gjysmë ore që dëgjoja zhurmë nga dhomat e gjumit. Erdhën në sallon të armatosur dhe na lidhën bashkë me gruan. Ata ishin të armatosur me automatik dhe kishin dialekt verior.

Më kërkuan kasafortën por aty nuk kishte para, në xhep kisha xhiron ditore të bizneseve, 1.6 milionë lek të vjetra. Më morën edhe varësen që kisha në qafë”, tregon binzesmeni Vila.

50 vjeçari është pronar i një gomisterie dhe i një peshkarexhe në qytetin e Durrësit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej